Návštěvníci Divadla Fráňi Šrámka se mohou těšit na dvě předplatitelská představení jarní sezony, ale i na mimořádnou  hudební událost. Ve čtvrtek 28. února v 19.30 hodin začne koncert Pavla Šporcla nazvaný Na perutích hudby do jiných sfér.

Český houslista se opět vydal novým směrem. Tentokrát je to s koncertním provedením nejnovějšího crossoverového alba Sporcelain.  Vedle tradičních modrých houslí bude hrát i na elektrické housle Violektra přivezené nedávno z Londýna.

Program projektu je sestaven nejen z kompozic Pavla Šporcla, ale také ze  skladeb  O. Bouska,  A. Moricconeho,  K. Jenkinse,  J. Brella a R. Holého z Monkey Business.

Vstupné na koncert Pavla Šporcla  stojí v předprodeji 520 a na místě 570 korun.

Na předplatitele  skupiny „A" čeká 19. února mimomanželská povídka Léda  v podání herců Činoherního klubu Praha.  Jde o pronikavou studii scén z manželského i nemanželského života, přesahující  až do grotesky. V režii Ladislava Smočka účinkují Petr Nárožný, Ondřej Vetchý, Dana Černá, Nela Boudová a Mojmír Maděrič.

Ve středu 20. února již od 10 hodin uvede Divadlo Různých Jmen Praha známou hru  Bílá nemoc, kterou Karel Čapek napsal před více než sedmdesáti lety.

V předplatitelské skupině „B" je na únor zařazena Africká královna  C. S. Forestera. Jde o jevištní podobu slavného oscarového filmu s K. Hepburnovou a H. Bogartem. Příběh se  odehrává za první světové války a s humorem vypráví o nesourodém páru tvořeném alkoholikem a bývalou řádovou sestrou. Hru přiveze do Písku divadlo Palace  Theatre Praha s Lindou Rybovou a Hynkem Čermákem.Písecké divadlo nezapomíná ani v únoru na nejmladší diváky. Ti v úterý 26. února  v 8.30 a 10 hodin uvidí  pohádku O Kačence a Raráškovi. Hubatá švadlenka Kačenka, Kuba a poťouchlý Rarášek provedou diváky celým rokem. Děti si tak připomenou  lidové zvyky, svátky, písně a říkadla. S divadlem Ludvík Praha vystoupí také Pavlína Jurková, která navštěvovala školu v Písku a hrála ve zdejším amatérském souboru.