V sobotu 27. října by do děkanského kostela Narození Panny Marie měli zamířit   milovníci vážné hudby. V 19 hodin začne významný koncert, na kterém vystoupí  pěvecký sbor Sonitus z Písku, sbor Česká píseň z Prachatic a Písecký komorní orchestr.

Pod taktovkou Václava Krause zazní Requiem  W. A. Mozarta. Sólové party zazpívají Jana a Miloš Horákovi, členové  Státní opery Praha, dále Dušan Ružička a Lucie Hilscherová z Plzně.
Většina posluchačů si při koncertu jistě připomene  dramatické chvíle vzniku této skladby tak, jak je zachycena ve slavném filmu režiséra Miloše Formana Amadeus.

„Scéna z filmu s přítomností Antonia Salieriho, významného italského skladatele, pedagoga a dirigenta,  je autorskou fikcí připomíná jeden ze členů pěveckého  sboru Sonitus Pavel Sedláček a pokračuje: „Pravda ale je, že si Requiem  objednal neznámý člověk, který také předem zaplatil. Skutečností také je, že Mozart Requiem nedokončil a některé části byly pouze naznačeny  buď ve zpěvních hlasech, nebo v nástrojové koncepci. Celkovou instrumentaci partitury po Mozartově smrti dokončil jeho žák a přítel Franz Xaver Süssmayer ve stylu svého učitele."

Na koncertu v píseckém děkanském kostele Narození Panny Marie zazní  také skladby významných čeksých skladatelů –  Largo z 9. e-moll symfonie Novosvětské   Antonína Dvořáka a Píseň česká Bedřicha Smetany.