Ve středu 4. dubna v 17 hodin se v Prácheňském muzeu koná vernisáž výstavy složené ze dvou částí.  První má název  Třicet pět pohledů na Japonsko. Návštěvníci uvidí soubor barevných dřevořezů umělců, kteří tvořili v 19. století. Jsou to: Keisai Eisen (1790 – 1848), Utagawa Hirošige (1797 – 1858), Utagawa Hirošige II. (1826 – 1869), Utagawa Kunisada (1786 – 1865) a Utagawa Kunijoši (1797 –1 861).

 Nejstaršími tisky  jsou dva listy krasavic od Eisena z první třetiny 19. století, které na sebe strhují pohledy díky svým pestrobarevným kimonům a zdobným účesům a současně odkazují na svět zábavních čtvrtí v tehdejším hlavním městě Edu, dnešním Tokiu. Oba dřevořezy parafrázují v světě známé krajinné série  Třiceti šesti pohledů na horu Fudži a Osmi pohledů na jezero Biwa.

Na vernisáži promluví Markéta Hánová, která také výstavu pro Prácheňské muzeum v Písku odborně zpracovala.

 Druhá část výstavy je věnována  suiseki. Ze svých sbírek ji připravili manželé Taťjana a Karel Šerákovi z Písku. „Cesta za poznáním suiseki, obzvláště když se zdolává ve dvou, je úžasná, skvělá a hodná následování,“ tvrdí  Taťjana Šeráková, rodačka z Kazachstánu, a Karel Šerák z Písku, prezident České asociace suiseki.

 Podle slov  manželů suiseki vyjadřují krásu přírody, zvláště hor a vodstva. Jedním z nejdůležitějších aspektů je podmanivost kamenů.
 Současně s touto expozicí budou vystaveny také fotografie  píseckého autora Vladimíra Homoly