Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Včelařský ples v Kladrubech byl vyprodaný již dlouho dopředu.Včelařský ples se chystá do Střížova. Zdroj: Deník/Monika Šavlová

VI. městský ples
Kdy: pátek 23. února od 19 h
Kde: Městské kulturní středisko Trhové Sviny
Proč přijít: Tradiční ples města, k tanci a poslechu zahraje Metroklub Big Band a Cmaj7, bohatá tombola a doprovodný program.

Včelařský ples
Kdy: sobota 24. února od 19 h
Kde: kulturní dům ve Střížově
Proč přijít: Základní organizace Českého svazu včelařů Střížov pořádá 10. včelařský ples. Hrát k poslechu a tanci bude Chmelovanka, po půlnoci pak videotéka složená z nejlepších videoklipů. Součástí plesu bude nejen medová tombola.

Vernisáž výstavy Heptameron
Kdy: sobota 24. února od 15 h
Kde: Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou
Proč přijít: Výstava si vypůjčuje název ze souboru erotických povídek renesanční spisovatelky Markéty Navarrské (1558), jehož české vydání s kresbami od Toyen vyšlo v roce 1932. Vystaveno bude kolem 150 uměleckých předmětů, 40 publikací a periodik, několik videí a audio záznamů. Mezi nejzajímavější exponáty patří kniha Hypnerotomachia Poliphili aneb Poliphilův boj o lásku ve snu (1499) – renesanční inkunábule, považovaná za nejkrásnější knihu renesance, kterou zapůjčila Národní knihovna ČR. Dále Mattioliho herbář (1526), díla Jindřicha Štyrského a Toyen, díla Stanislava Podhrázského nebo obraz Alegorie lásky od neznámého autora z konce 16. století ze sbírek AJG.

Českokrumlovsko

O zábavu na sněhu se stará lišák Fox.O zábavu - i když ne na sněhu - se postará v neděli na Lipně lišák Fox.Zdroj: Skiareál Lipno

Na poslední chvíli
Kdy: V neděli 25. února od 19 hodin
Kde: KD Kaplice
Proč přijít: Anglická komedie s Václavem Vydrou v hlavní roli. Londýnský taxikář John Brown si dvacet let tajně užívá života se dvěma manželkami. S jednou má syna Gavina a s druhou má dceru Vicki. Ti dva mladí se seznámí na internetu a chtějí se osobně poznat. Jejich otec se jim v tom snaží se svým přítelem Stanleyem narychlo a s vypětím všech sil zabránit. Vstupné je 390 / 450 Kč.

Karneval lišáka Foxe
Kdy: Neděle 25. února od 13 hodin
Kde: Foxpark Lipno nad Vltavou
Proč přijít: Žádné hravé dítě by si nemělo nechat ujít karneval lišáka Foxe. Ten si pro nejmenší připravil nespočet tematických her a soutěží a už se nemůže dočkat, až předvede své nejoblíbenější taneční kreace na diskotéce v maskách.

Jindřichohradecko

Masopustní speciál Deníku přinese i unikátní ilustraceMasopustní veselí ještě můžete zažít ve Velenicích a Slavonicích.Zdroj: Deník

Vyrazte na taneční parket
Kdy: V sobotu 24. února
Kde: Dačice, Suchdol nad Lužnicí
Proč přijít: IX. Městský ples opanuje v sobotu od 19.30 h kulturní dům Beseda v Dačicích. O zahájení se postará Harp Rock Můra, k tanci a poslechu hraje kapela Klaret, vystoupí Rock and Roll Club Elvis Jihlava. Ples moderuje Radomír Švec. O půlnoci je na programu losování o hodnotné ceny. Vstupenka stojí 300 Kč, v ceně je večeře a welcome drink.

Taneční parket v kulturním domě v Suchdole nad Lužnicí bude v sobotu patřit hokejbalovému plesu. Začíná v 19 h, vstup stojí 200 Kč

Výprava za sovím houkáním
Kdy: V sobotu 24. února od 17 h
Kde: Třeboň
Vstupné: 50 Kč
Proč přijít: Jaké sovy žijí v okolí Třeboně? To můžete zjistit společně s pracovníky třeboňské záchranné stanice pro zvířata, kteří zvou na výpravu za sovím houkáním. Sraz před výpravou je v 17 hodin u kiosku u hrobky. Akce se nekoná za silného větru, deště či sněžení.

Masopusty pro děti i seniory
Kdy: V sobotu 24. února
Kde: Slavonice, České Velenice
Proč přijít: Spolkový dům Slavonice připravil pro děti masopustní sobotu. Malí hosté si užijí od 14 h dílny, v 16 h divadlo Zelené prasátko (vstupné 50 Kč), následuje recitační vystoupení školáků.

Senior klub Českých Velenicích pořádá v sobotu od 14 h v KD Beseda masopustní posezení. K tanci a poslechu hrají Flamendři. Můžete se těšit na bohatou tombolu. Výtěžek bude věnován spolku HAIMA na pomoc dětem s poruchou krvetvorby. Masky s sebou. Vstup přijde na 60 korun.

94. Hasičský bál v Pluhově Žďáru
Kdy: sobota 24. 2. od 20 hodin
Kde: Kulturní dům Pluhův Žďár
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů pořádá tradiční hasičský bál. K tanci a poslechu zahraje kapela Vrbovci, vstupné je 150 korun. Pro účastníky je připravena bohatá tombola.

Prachaticko

Ples Nemocnice Prachatice v sále Národního domu.Prachatická nemocnice bude plesat.Zdroj: Jan Švík

Společenský ples nemocnice
Kdy: V pátek 23. února od 19.30 hodin
Kde: Sál Národního domu v Prachaticích
Proč přijít: Pojedenácté připravila Nemocnice Prachatice ples a jako tradičně tam hraje kapela Top Band. Výtěžek ze vstupného bude investován do rozvoje nemocnice a péče o pacienty. Vstupné: 250 nebo 300 korun

Tři prasátka
Kdy: V neděli 24. února od 15 hodin
Kde: Městské divadlo v Prachaticích
Proč přijít: Divadlo Pruhované panenky přiváží do prachatického městského divadla pohádku, kterou sami herci propagují slovy, že jde o hudební grotesku, která diváka možná zvedne i ze židle. Vstupné: 90 korun.

Písecko

Bernartické heligonky.Bernartické heligonky.Zdroj: Zdeněk Souhrada

Masopust v Království času
Kdy: V sobotu 24. února od 14 do 17 h
Kde: Protivín, Království času
Proč přijít: Čekají vás tvořivé dílny, zábavné hry pro děti od kvízů v dílničkách po bojové hry na zahradě, opékání buřtů, bramboračka a svařák na zahřátí a mnohé další. Vstup v maskách vítán.

13. ročník Bernartické heligónky
Kdy: V sobotu 24. února od 14 h
Kde: Sokolovna Bernartice
Proč přijít: Heligónkářská liga a Městys Bernartice srdečně zvou všechny příznivce heligónek a milovníky hezké české písničky na 13. Bernartickou heligónku 2024, což je úžasné a přátelské setkání heligónkářů v sokolovně Bernartice s podtitulem S písničkou jde všechno lépe" Tato jedinečná kulturní akce se koná v sobotu 24. února 2024 od 14 hodin. Určitě se při tomto hudebně-zábavném pořadu nebudete nudit.

Strakonicko

Tradiční hasičský ples pořádal v sobotu 18. ledna Sbor dobrovolných hasičů z Čejetic.Hasiči z Řepice mají ples o víkendu. Na snímku jsou dobrovolní hasiči z Čejetic. Zdroj: Radek Vachuška

Sedmero krkavců
Kdy: V neděli 25. února od 14.30 hodin
Kde: KZ U Mravenčí Skály, Strakonice
Proč přijít: Rodiče a přátelé MŠ Lidická si pro diváky připravili klasickou loutkovou pohádku Boženy Němcové. Vstupné je 50 Kč - vstupenky k zakoupení pouze na místě.

Hasičský ples
Kdy: Sobota 24. února od 20 hodin
Kde: Ratejna Řepice
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Řepice zve na tradiční ples. Zahraje kapela Talisman a těšit se můžete na malou i velkou tombolu. Vstupně je 150 korun. Předprodej na tel. 728 317 781.

Táborsko

Plesová sezona je v plném proudu. Ilustrační fotoPlesová sezona je v plném proudu. Ilustrační fotoZdroj: Attila Racek

Plesová sezona nekončí
Kdy: V pátek 23. a v sobotu 24. února
Kde: Veselí nad Lužnicí, Planá nad Lužnicí, Bechyně
Proč přijít: Kulturní dům ve Veselí nad Lužnicí bude patřit v pátek od 20 h sportovnímu plesu. Pořádající TJ Lokomotiva pozvala moderátora Marka Terebu, kapelu MIDI, DJ Daniela Dobiáše, přichystala ocenění nejlepších sportovců a oddílů. Chybět nebude tombola ani občerstvení. Vstupné 400 Kč.

Spolek Zdravá Planá zve v sobotu do sokolovny v Plané nad Lužnicí. Ve 20 h tu začíná tradiční sousedský ples. O hudbu se postará Seskupení za účelem, v programu nechybí předtančení ani bohatá tombola. Lístek je k dostání za 250 Kč.

Rybářský ples roztančí v sobotu od 20 h kulturní dům v Bechyni. K tanci a poslechu hraje kapela MIDI. Samozřejmostí je také bohatá tombola. Vstupenka stojí 250 Kč.

Den otevřených dveří Divadýlka na schodech
Kdy: V pátek 23. února od 13 do 17 h
Kde: Spektrum, Sezimovo Ústí
Proč přijít: Uvidíte velké i malé loutky, kulisy i zázemí loutkové scény. Zkusíte si vodit loutky, prohlédnete si kroniky i sklad, kde všechny loutky čekají na své role.