V úterý 6. února v podvečer se návštěvníci  galerie Portyč mohou podívat na konec světa. V 18 hodin začíná vernisáž fotografií Jana Starého  Kámen a nebe s podtitulem Na konci světa v Království Lo Manthang.

Autor je  absolventem  Filozofické fakulty  Univerzity Karlovy v Praze, kde studoval angloamerickou literaturu.     V devadesátých letech minulého století  na fakultě pracoval jako odborný asistent na katedře anglistiky a amerikanistiky.

Po listopadu 1989 působil jako překladatel a mimo jiné byl   příležitostným tlumočníkem prezidenta Václava Havla a jeho poradců.  Tři roky přednášel na University of Washington v Seattlu, kde se věnoval výuce českého jazyka, literatury a kultury.

V druhé polovině devadesátých let ho  Ministerstvo zahraničí ČR vyslalo jako kulturního radu na velvyslanectví České republiky do Washingtonu, kde organizoval řadu kulturních akcí a staral se o kulturní výměnu mezi ČR a USA.

Po splnění diplomatické mise se usadil v Seattlu a založil si fotografickou firmu.  Své snímky vystavoval v galeriích v USA, Polsku a České republice. V současné době učí uměleckou fotografii  na Filozofické fakultě UK v Praze a příležitostně je zván na přednášky na jiných školách a univerzitách.

Jan Starý také překládá beletrii i odbornou literaturu a má svůj stálý sloupek v jednom deníku, kde glosuje aktuální dění v ČR i v USA. Nejnověji se zapojil do zvyšování úrovně výuky angličtiny na Mezinárodní konzervatoři Praha. 

Výstava fotografií Jana Starého  Kámen a nebe bude v galerii Portyč v Písku  otevřena do 2. března