Již 27. večer Historického klubu tentokrát navštíví písecký patriot a znalec vojenské historie Karel Klátil, jehož přednáška bude mít název Písecká vojenská posádka na prahu první světové války a bude doprovozena zajímavou obrazovou dokumentací. Pořad, věnovaný 100. výročí vypuknutí prvního celosvětového konfliktu, se uskuteční v dnes od 17 hodin v klubovně Městské knihovny v Písku. Vstupné je 50 korun.

Třiačtyřicáté vydání Podvečerů U Kapličky v Písku přivítá výtvarníka a cestovatele Vladimíra Vlasáka v pořadu Ekvádor slovem a hlavně obrazem. Návštěvníci se mohou těšit především na nespočet barevných fotografií, přibližujících tuto jihoamerickou zemi. Beseda se uskuteční v úterý 17. června od 17 hodin v salonku píseckého hotelu U Kapličky. Vstupné je 50 korun.

Lekce Klubu dějin umění v Písku, zbývající do letní přestávky, budou věnovány především gotickému slohu, přičemž v případě příznivého počasí bude výklad nahrazen komentovanou procházkou po píseckých památkách. Za odpadlou květnovou přednášku bude v červnu vložena náhradní!

Sraz účastníků je ve středu v 10.30 v přízemí Domu s pečovatelskou službou v Čechově ulici v Písku, a to 11., 18. a 25. června. Kromě přihlášených účastníků kursu může přijít kdokoliv, jednorázové vstupné je 50 korun.