PÍSEK:
Kino Portyč
10.00 Konfident
Drama. Hrdina filmu Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to  sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh. Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem".

17.30 a 20.00 Nedotknutelní
Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy – najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným", přesně takovým se stane jejich přátelství.

Divadelní kavárna
20.00 Jiří Holoubek Trio
Dva členové legendárního Spirituál kvintetu – Jiří Holoubek (kytara) a Pavel Peroutka (kontrabas)  a klavírista Tomáš Stehlík si „odskočili" do akustického projektu. V jejich  programu uslyšíte dnes večer převážně autorské písně na pomezí popu, folku či blues, okořeněné několika známými, tradičními instrumentálkami.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ostrov
15.00 Klub rukodělky
Harmony Wellness club
16.30 Nordic walking
Pod vedením trenérky Zuzky Divišové.

MILEVSKO:
Kino Bios „eM"
20.00 The Words
Drama. Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou – a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí.

Dům kultury
hudební sál
16.15 Country taneční pro dospělé