SOBOTA   
PÍSEK :
Kino Portyč
17.30 a 20.00 Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka
Komedie. Film vychází z populárního televizního seriálu. Ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí – Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot.

Divadlo Pod čarou
20.30 The Switch + Naven

Papírák
20.00 Morfium

Francouzské gymnázium
aula školy
14.00 Objevte s námi Belgii
Gymnázium slaví 20 let.

Hotel U Smetáka
20.00 Diskotéka

SVATKOVICE :
20.00 Hasičský ples
K tanci a poslechu hraje B Quintett

BERNARTICE :
Sokolovna
14.00 1. setkání heligónkářů
Po skončení přehlídky bude k tanci a poslechu hrát Toulavá kapela.

ZAHOŘANY :
Kulturní dům
16.00 Setkání s dechovkou
K poslechu a tanci bude hrát dudácká kapela DUHA, vystoupí děti z MŠ Kovářov.

SRLÍN :
Kulturní dům
19.00 Když služebnictvo stávkuje
Veselohra Rudy Maříka Divadelního souboru SDH Božejovice. Po vystoupení bude posezení při hudbě.

SKÁLY :
Obecní úřad
13.00 Velikonoční tvořivá dílna

SEPEKOV :
náměstí
14.00 Velikonoční jarmark

RAŽICE :
Obecní kulturní sál
17.00 a 20.00 Miroslav  Oupic : Ráno Moudřejší flámu
Ražický hravý spolek – premiéra

MALÉ NEPODŘICE :
Klubovna
17.00 Sousedské posezení s harmonikou
K poslechu i tanci hraje skupina pana Vlnatého

VRÁŽ :
Lázně Hotel Vráž
zámecká jídelna
19.30 Petra  „Šany“ Šanclová
Zpěvačka a kytaristka, večerní posezení s folkem a blues

MILEVSKO :
8.30 Velikonoční trhy

Kino Bios „eM“
17.30 a 20.00 Válečný kůň
Drama / Válečný / Historický. Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť na pozadí velké války. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své pouti setká. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby zde svého koně našel a přivedl ho zpátky domů.

KOVÁŘOV :
Kino
18.00 Perfect day – I ženy mají své dny
Komedie. Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky (Ivana Chýlková), která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové (Zuzana Bydžovská), trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela (Bob Klepl), krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda (Ondřej Sokol) a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky (Zuzana Kronerová). Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se – ač sama sebe proklíná – dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu “Před a po”. Přitom Erika má skoro všechno – vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu, ale s každým přibývajícím rokem víc a víc touží po tom jediném, co nemá – a to je dítě. Erika tedy nastolí plán “Dítě” a pustí se do něj se stejnou vervou, se kterou budovala jak svůj podnik, tak své vlastní já. Jenže některé věci se nalinkovat nedají, například mladičký barman Adam (Vojta Kotek).

NEDĚLE
PÍSEK :
Kino Portyč
17.30 a 20.00 Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka

Diakonie ČCE
Oslava 20. výročí střediska, Den otevřených dveří

Pí local club
20.30 Fools Day – Hippie Diktat (Francie), Mýtus (ČR)
Improvizační jazz

VRÁŽ :
Lázně Hotel Vráž
zámecká kaple
8.30 Nedělní bohoslužba

PROTIVÍN :
Kino
19.00 Nepřítel pod ochranou
Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller. Matt Weston (Ryan Reynolds) sice pracuje u CIA, ale přesto se pekelně nudí. Jeho pověřením je spravovat tajné vězení CIA v Kapském Městě, v němž dosud nebyl nikdo „ubytován“. Hned první „host“ ale bude z kategorie VIP. Tobin Frost (Denzel Washington) je bývalý elitní agent amerických tajných služeb, který začal před lety pracovat proti mateřské organizaci. Prodával informace každému, kdo o ně projevil zájem a zaplatil dostatečnou sumu, vraždil bývalé kolegy, dodával materiální podporu teroristickým režimům po celém světě a než se ho podařilo dopadnout, uběhlo téměř jedno celé desetiletí. Tahle velká ryba se za mřížemi nestačí ani rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Dosud nepříliš akční Weston se rozhodne chytit příležitost za pačesy a na poslední chvíli i s Frostem z objektu uteče. Jen jestli si neukrojil příliš velké sousto. Nesmí si vězně pouštět k tělu, na druhou stranu ho ale musí za každou cenu chránit. Navíc musí zjistit, kdo a proč se jeho „chráněnce“ snažil dostat ven, ať už na svobodu, nebo pod kytičky. Otázek je spousta, ale na odpovědi není čas, protože tahle hra se hraje v jednom z nejnebezpečnějších míst na zeměkouli, kde můžete koupit kulku stejně snadno jako zmrzlinu.

Kulturní dům
15.00 Šípková Růženka
Teátr Víti Marčíka
18.00 Moravské pašije
Teátr Víti Marčíka

MIROVICE :
Římskokatolická farnost
11.00 Mše svatá

RAŽICE :
Obecní kulturní sál
14.00 Velikonoční výtvarná dílna

DOBEV :
Klubovna ve škole
14.00 Velikonoční drátování

KOVÁŘOV :
Kinosál
14.00 Jaro už je tady
Představí se Dětský folklorní soubor Kovářovánek, žáci 1. třídy ZŠ a klaun Bilbo

MILEVSKO :
Kino Bios „eM“
20.00 Můj týden s Marilyn
Drama. Film nabízí neobvykle intimní pohled na hollywoodskou ikonu a její spontánní emotivní vztah s mladým mužem, který jí rozuměl víc než kdokoliv jiný. Začátkem léta 1956 vkročila americká herečka Marilyn Monroe poprvé na britskou půdu. Během svatební cesty s manželem Arthurem Millerem, známým americkým dramatikem, přijela Monroe do Anglie natáčet snímek Princ a tanečnice. To samé léto se třiadvacetiletý Colin Clark poprvé v životě zúčastnil filmového natáčení. Clark, čerstvý absolvent Oxfordu, měl ambice stát se filmovým režisérem, ale zatím se musel spokojit s drobnými produkčními pracemi. O čtyřicet let později sepsal ve formě deníku svoje zážitky z tohoto natáčení a knihu nazval: „Princ, showgirl a já“. Jenže jeden týden v jeho zápiscích chyběl. Teprve po několika letech Clark prozradil proč. V dalším pokračování životopisu s názvem „Můj týden s Marilyn“ popisuje skutečný příběh jednoho nezapomenutelného týdne, který strávil ve společnosti největší světové hvězdy…týdne s Marilyn.

Milevské muzeum
9.00 Jarmark starých řemesel