Jedním z výsledků dvouletých kontaktů mezi Společností pro česko – německou spolupráci Písek a uměleckého spolku Kunstverein Degggendorf je výstava fotografií Evi Lembergerové v chodbě knihovny Prácheňského muzea v Písku.

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 1. září v 16 hodin a zahájí si Jan Vávra. Není to náhoda, protože známý písecký fotograf a jeho bavorská kolegyně společně vystavovali před dvěma lety v městských halách v Deggendorfu.

Po vernisáži se v přednáškovém sále Prácheňského muzea se bude konat beseda s autorkou fotografií spojená s promítáním. Beseda je určena nejen pro fotografy, ale pro všechny zájemce.

Jedna z nejúspěšnějších bavorských fotografek Evi Lembergerová studovala ve Velké Británii a USA a má za sebou řadu výstav v různých zemích celého světa. Díky jejímu původnímu studijnímu zaměření na etnografii jsou její fotografie dokumentem života lidí z různých koutů Evropy a také Ruska. Na výstavě v Písku fotografka představí tři ze svých nejnovějších projektů.

Projekt Between then and now vypráví o starých zašlých časech v Bavorském lese. Projekt Ein nichtort- or the fairy tale about the galoshes of fortune se týká identity regionu a obyvatel Zakarpatské Rusi, která leží v západní části Ukrajiny a prošla během 20. století mnoha proměnami. Projekt Im see schwimmen gegangen zachycuje návrat Rusů do vlasti v období Vánoc,“ informovala Magdalena Myslivcová, místopředsedkyně Společnosti pro česko – německou spolupráci Písek.

Na pořádání výstavy se podílí Prácheňské muzeum a podpořily ji město Písek a Česko – německý fond budoucnosti. Výstava fotografií Evi Lembergerové v chodbě knihovny Prácheňského muzea potrvá do 2. října.