Výjimečný zážitek čeká tento a příští týden na návštěvníky středověké tvrze ve Vlksicích u Milevska.    

Vždy v pátek a sobotu se tu představí herci z divadelního spolku Kašpar z Prahy. Sehrají dramata Claudius a Gertruda a Hamlet. Kašpar bude ve Vlksicích vystupovat už pošesté. „Na vlksické tvrzi hrajeme velmi rádi, má to úžasnou atmosféru, kterou samozřejmě skvěle dokreslují i diváci,“ říká za spolek Lenka Bočková.

Kromě dramat bude připravený program i pro dětské návštěvníky. V podání Studia dell‘arte se mohou v neděli těšit na loutkové pohádky O zvědavém slůněti a na Sněhurku. „Letošní obohacený program nabídne i koncertní vystoupení známého českého písničkáře a harmonikáře Václava Koubka a skupiny středověké hudby Krless,“ doplňuje Lenka Bočková.

Kulturní vystoupení na tvrzi má téměř desetiletou tradici. Letos tu už vystoupila zpěvačka Dáša Zázvůrková. „Je potřeba, aby se v takovémhle objektu něco dělo. Druhá věc je ta, že se od devadesátých let znám se spoustou divadelníků a umělců vůbec. Těm se tady samozřejmě zalíbilo. A já jsem rád, že sem jezdí,“ vysvětluje majitel tvrze Jiří Šamalík, proč se tu akce konají.


PROGRAM


2. 9. (20.30) Claudius a Gertruda
3. 9. (20.30) Claudius a Gertruda
4. 9. (14.30) O zvědavém slůněti
4. 9. (19.00) Krless (středověká hudba)

9. 9. (20.30) Hamlet
10. 9. (20.30) Hamlet
11. 9. (14.30) Sněhurka
11. 9. (19.00) Václav Koubek