PÍSEK:
Kino Portyč
17.30 Rychle a zběsile 5
Akční. Nohou zašlapávají pedál plynu do podlahy, jednou rukou řídí a v té druhé třímají zbraň nebo aspoň ukazují vztyčený prostředník. Jsou prostě rychlí a zběsilí. Už popáté. Pod vedením režiséra Justina Lina, jenž si vydobyl ostruhy na předchozích dvou dílech slavné akčně závodní série, se potkávají všichni staří známí – Paul Walker, Vin Diesel a Jordana Brewster – které tentokrát doplňuje i akční hvězda první velikosti Dwayne Johnson
20.00 Aussing
Film Art. Černá komedie. Příběh se odehrává v Ústí nad Labem, pojednává o vztahu ruského a amerického lektora na místní univerzitě. Oba jsou nuceni bydlet spolu v jednom malém pokoji na kolejích. Vzrůstá mezi nimi velké napětí, které je podněcováno propastnou rozdílností jejich povah a vzájemnými antipatiemi. Rozpory vznikají z banálních hádek a neshod – od přidávání kečupu do jídla až po způsob jak jednat se ženami

Prácheňské muzeum
Rytířský sál

16.00 Křest knihy Petra Luniaczka Putování za lidovou architekturou Písecka - Dvacet výletů vyšlo vloni a letos na stránkách Píseckého deníku.

Městská knihovna
Klubovna

16.30 Paříž má láska
Autogramiáda fotografické knihy známého píseckého fotografa Jaroslava Hűbla.

Do konce května je v 1. patře Městské knihovny v Písku otevřena výstava fotografií Jaroslava Hübla nazvaná Postřehy z Londýna.

Divadelní kavárna
18.00 Wintonovy dcery
Beseda se třemi z dětí, které před transportem do koncetračních táborů z fašisměm ohroženého Československa zachránil sir Nicholas Georg Winton.

Seniorský dům
10.00 Jarní koncert
Vystoupí Zdeněk Přibáň s Jarmilou Slabovou

Diakonie ČCE
10.00 Úterní cvičení pro dobrou kondici i náladu

MILEVSKO:
Kino Bios „eM“
20.00 Rychle a zběsile 5