Obrázky nejúspěšnějších výtvarníků, kteří se dostali do finále Mezinárodního bienále kresleného humoru 2009 v Písku jsou od čtvrtka 7. dubna vystaveny v česko–bavorském kulturním středisku Centrum Bavaria Bohemia ve Freyungu.

Mezi finalisty byli před dvěma roky čeští kreslíři jako například Jiří Slíva, Pavel Vorel, Evžen David, Václav Linek nebo David Vyjidák, ale také autoři z mnoha zemí celého světa, například Maciej Trzepalka z Polska, Musa Gümüs z Turecka, Bernard Bouton z Francie, Fernando Pica z Kolumbie nebo Ikhsan Dwiono z Indonesie.

„Pořadatelem výstavy je Plzeňský kraj a společně s devětadvaceti karikaturami světových karikaturistů na téma Divadlo zde návštěvníci do 27. dubna mohou vidět i práce z Mezinárodního bienále kresby Plzeň a Mezinárodního bienále grafiky Rokycany,“ informovala Ludmila Koštová, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu v Písku.

Účastníci čtvrteční vernisáže z Bavorska a Česka se shodli na tom, že kreslený humor je srozumitelný lidem na celém světě.