Svá díla zde nevystavují profesionální umělci, ale místní občané nebo rodáci, kteří dnes už žijí jinde, ale do rodné obce se často a rádi vracejí.
Výstava s příznačným názvem Putim tvořivá a dovedná byla v kulturním domě otevřena od pátku do nedělního podvečera. Slavnostní vernisáž se konala ve čtvrtek a k dobré náladě přispělo domácí muzikanské duo Jan a Stanislav Vlachovi. Mezi hosty byli také ti, kteří před lety stáli u vzniku této ojedinělé kulturní akce, z níž se už stala tradice.
Vedle bývalého starosty Jaroslava Nahodila a jeho manželky, Jiřího a Evy Tvrzických a dalších to byla dlouholetá kronikářka obce Anna Wretzlová Pixová a její manžel František Wretzl. Některé z jeho obrázků, které kroniku doprovázejí, si návštěvníci mohli prohlédnout na jednom z panelů.
Vedle starších kronik byly vystaveny i kroniky z novější doby, které píše současná kronikářka a zároveň zastupitelka Jaroslava Pixová.
Do dob minulých vrátil návštěvníky koutek věnovaný místnímu Roučkovu mlýnu. Je tady i veršovánka, která připomíná, že „na putimském na stavidle seděl vodník při měsíčku a vyprávěl o mlýnech a mlynářích“.
Jeden z panelů je věnován putimským pohlednicím ze sbírky Václava Pixy. „Sbírám je už čtyřicet roků a dodne se mi jich podařilo shromáždit na padesát, černobílých i barevných. Zlatou éru prožívaly pohlednické od devadesátých let devatenáctého století až do první světové války. Tehdy se k jejich zhotovení využívaly různé techniky. Potom už šlo spíše o fotografie,“ připomněl Václav Pixa.
Nejčastějšími náměty pro pohlednice z Putimi byl Podkostelní rybník, kostel sv. Vavřince nebo železný most. To ostatně platí také o námětech pro malíře a fotografy.
Návštěvníci putimské výstavy si mohli prohlédnout i množství rukodělných výrobků zdejších občanů, nebo těch, kteří mají k obci nějaké vazby. Byly tady například panenky Ivy Svobodové nebo pletené svetry Marie Pechové, vyšívaný obraz Evy Šabatové, bižuterie a výtvarné předměty Diany, Dianky a Barušky Šmídových, cukroví rodiny Vlachových a výkresy teprve sedmileté Kateřiny Matoušové.
Nechyběly ani zahrádkářské výpěstky Lenky Vlachové, Zdeňka Boušího a Marie Uhlíkové a jablka ze zahrady Jana Košatky. Samostatnou expozici zde měl také včelař Václav Varous.