Mimo jiné se představili v Kulturním domě v Písku na galevečeru hokejistů IHC Komterm , kteří postoupili do 1. ligy, druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Účastníky galavečera tanečníci potěšili dvěma choreografiemi: O Červené Karkulce a Cosmic.

Zipáci se dále zúčastnili taneční přehlídky Plestival 2010 v Milevsku, kterou pořádalo EFK Milevsko Jaroslava Kálala. Předvedli zde choreografie Cosmic a Wrong, se kterými za za necelých 14 dnů jedou na mistrovství Evropy do chorvatské Poreče.

„V Milevsku to bylo neuvěřitelné. Řada tanečních skupin z okolí, které si vzájemně zatleskaly, podpořily se, podobnou atmosféru jsem dlouho nikde jinde nezažila. Jarda a jeho skupina EFK jsou fakt frajeři. Mám je ráda již delší dobu, cítí stejně muziku, nejsou to žádný machři, opravdu super lidi a taková byla i atmosféra přehlídky,“ uvedla umělecká vedoucí Z .I. P. Klára Humpálová.

Další aktivitou Zipáků byla účast na zemském kole soutěže Taneční skupina roku 2010. Z krajského kola sem postoupily tři jejich choreografie dětí ve věku sedm až jedenáct let. Dvě z nich si zajistily přímý postup na květnové mistrovství ČR v Praze. Z 3. místa postoupila choreografie o Červené Karkulce, z 5. místa pak Bob a Bobek. Děti s Black or Pink si v silné konkurenci vytancovaly 7. místo.

„S juniory a s velkými Zipáky jsme další postupové soutěže v ČR zrušili. Jedeme s nimi na ME, které je velice finančně náročné. A tak už nezbývají peníze dojezdit ještě soutěžní seriály po ČR,“ dodala šéfka Zipáků Klára Humpálová.