V Latinské škole v areálu kláštera premonstrátů se 17. září od 19 hodin uskuteční setkání s písničkářkou a skladatelkou Sylvií Krobovou.

Zásluhou svého otce Andreje Kroba se už od dětství pohybovala v prostředí kolem Václava Havla, Ctibora Turby, Olgy Havlové, Marty Kubišové, Zdeňka Svěráka a dalších. Jako osmiletá začala se zpěvem v Lidové škole umění a v oboru operní zpěv pokračovala na pražské konzervatoři.

Sylvie Krobová vystupovala s Kühnovým sborem a zároveň s divadelním spolkem svého otce. Působí i jako učitelka zpěvu v Základní umělecké škole Dobříš. Při tom všem sama skládá, píše texty, které s folkrockovou skupinou La Bouche prezentovala na veřejnosti. Skupina La Bouche však před čtyřmi roky skončila. Novou kapelu ji pomáhal sestavit Štěpán Smetáček.

Nějaký čas Sylvie vystupovala v doprovodu bezpražcové basy Oty Sukovského. Nyní již druhý rok hraje převážně sólově.

„U nás v Milevsku se Sylvie Krobová představí se svými písněmi, které doprovodí na klavír a harmoniku. Myslím, že bude překvapením a tím nejlepším překvapením, pro obdivovatele písničkářů a rozšíří tak obzor mnohého z nás,“ uvedla organizátorka a moderátorka večerů v Latinské škole Stanislava Suchanová.