Jde o cyklus besed, na které jejich autorka Stanislava Suchanová zve zajímavé osobnosti ze světa kultury, žurnalistiky a sportu.
Pro besedy jsou vyhrazeny čtvrtky vždy od 19.00 hodin a konají se v Latinské škole v areálu kláštera premonstrátů. „Opat Strahovského kláštera premonstrátů Michael Pojezdný bude také hostem besedy 2. dubna,“ připomněla Stanislava Suchanová.


První beseda obnovených Večerů v Latinské škole se uskuteční již 19. února a pozvání přijal jeden z našich nejúspěšnějších režisérů a scénáristů současnosti Jan Hřebejk. Řeč určitě bude nejen o již natočených filmech jako jsou Pelíšky, Kráska v nesnázích a další, ale také o plánech tohoto filmového tvůrce pro nejbližší období.


Dalším hostem bude 12. března investigativní novinář, spisovatel, hudebník a cestovatel Josef Klíma. „Posluchači se mohou těšit na jeho zajímavé vyprávění, ale určitě i zahraje a zazpívá některou ze svých oblíbených písniček,“ doplnila Stanislava Suchanová.


Poslední beseda před letními prázdninami bude patřit jedné z nejúspěšnějších československých sportovkyň, olympijské vítězce v hodu oštěpem z roku 1952 Daně Zátopkové. Ta přijede do Milevska 28. května.


Prvním podzimním hostem bude skladatelka a písničkářka Sylvie Krobová. Bude nejen vyprávět o tom, jak hraje doma a v cizině, ale zazpívá i písničky ze svých CD. Všech hostů se bude ptát Stanislava Suchanová, ale otázky si mohou připravit i diváci.


Vstupenky na Večery v Latinské škole jsou v předprodeji v Infocentru v Milevsku, vždy 14 dnů před besedou.