Místní i přespolní ho znají jako zakládajícího člena nejprve fotografického a později i filmového klubu.


Spolu s otcem Václavem jsou hlavními pořadateli Protivínského filmáku, který je přehlídkou prací amatérských filmařů a studentů filmových škol. I mimo region je známá polární výprava na vrch Mrchovák, kterou Radek Lenemajer s partou kamarádů pravidelně pořádá uprostřed parného léta.


Obyvatelé Protivína a okolí mají po celý únor a březen příležitost se podrobně seznámit s fotografiemi Radka Lenemajera. V předsálí místního kina je otevřena výstava nazvaná Včera a dnes. Dnes a Včera. Vernisáž úvodním slovem doprovodila učitelka Alena Nachmüllerová, o příjemnou atmosféru se postaral svým hudebním vystoupením Jan Maule z Českých Budějovic, člen Tria de Compostela.


Jde o první samostatnou lehce retrospektivní výstavu tohoto nadšeného fotografa, kterého místní znají spíše pod přezdívkou Lenčík.
Prachatický rodák, ale už dlouhá léta Protivíňák Radek Lenemajer (37) fotografuje od dětství.


„K fotografování mne přivedl tatínek, který mi jednou povídá: Kup si raději film, než krabičku cigaret. Poslechl jsem ho a udělal jsem dobře. Fotografování a filmování, to jsou koníčky na celý život,“ říká Radek.


Další fotografické krůčky absolvoval ve školním fotokroužku pod vedením učitele Jiřího Hájka a následně na učilišti u Oldřicha Dvořáka.

„Mnoho cenných rad a konzultací mi předával Jan Hampl, u technické stránky pak Václav Mařík. Nemohu zapomenout na bratra Petra a jeho pomoc při pořízení prvního digitálu,“ dodává Radek Lenemajer, který hledá úhel pohledu na věci kolem sebe. Objektiv svého fotoaparátu zaměřuje na krajinu, lidi, stavby, zkrátka na to, co ho něčím zaujme.