Posádky deseti kuriozních plavidel se v sobotu odpoledne vydaly při neckyádě po řece Otavě na trasu dlouhou zhruba jeden a půl kilometru. Start byl u lávky u sídliště Dukla a komise rozhodčích tentokrát neměla hodnotit čas, za jaký plavidla trasu zdolala, ale uměleckou dojem a nápad.

„Kdysi jsme organizovali závody kuriozních plavidel kolem ostrova, ale na klidné vodě to není ono. Proto už třetím rokem startujeme tady pod městem, kde je rychlejší proud a navíc tu je ideální břeh. Když se znovu narodil Sulan, bylo jasné kde bude cíl a hlavně dějiště večerního programu,“ řekl za organizátory ředitel Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný.

Letos poprvé mohli přijít zájemci na místo startu už v pátek, kde bylo nejen zajištěno občerstvení, ale také country zábava na molu s píseckou kapelou Proč ne.

„Naše plavidlo jsme měli hotové za dobu, kterou jsme potřebovali k vypití čtyř piv a jmenuje se čajovna. Je to trochu blamáž, protože na cestu máme připravené víno a čajovnu tedy připomínají jen podušky, na kterých budeme sedět, a vodní dýmka,“ řekl další z pořadatelů akce, šéf Cechu života a smrti kapitán Kryl.

Směrem k Sulanovi tak plaval pirátský vor, obývací pokoj s televizorem, žabák na želvě, zahradní slavnost, ale také indiáni v nebezpečně vyhlížející kanoi. Nebezpečí nebylo zdánlivé, kanoe s malými indiány šla ke dnu.

U Sulana pak čekala hlavně na děti spousta zábavy a her. Vystoupil tu kouzelník, žongléři, přítomní viděli bublinkové šou, zatančili si na pirátské diskotéce a vše se poznenáhlu přesunulo do zábavy pro starší generaci, tedy hudby a tance. Po setmění nechyběl ani ohňostroj.