V pátek 27. června lze totiž získat vstupenku v limitované sérii na celý festival na dvou místech Písecka za 499 korun (běžná cena v předprodeji do 9.7. je 700 korun, na místě 790 korun), a to v Hudebninách Malina v Písku a Drogerii Václava Máry v Milevsku.

Letošní festival se koná od 10. – 12. 7. opět na loukách nad obcí Přeštěnice vzdálenou asi 5 km od Milevska. Mezi hlavní taháky by měla patřit doom metalová Xandria. Pro ty, kteří mají rádi Evanescence či Nightwish, je to skupina ze stejné váhové kategorie a první ligy žánru.

Publikum zcela jistě rozhoupe argentinská partička Karamelo santo, od níž mohou posluchači očekávat svižné melodické reggae i ska, které se mísí s punkem.

Všechny metalisty či hardcoristy potěší dravá metalová kapela Exilia s neméně energií nadupanou zpěvačkou. Punkeři jistě ocení neopunkové Green frog feet, které si posluchači pamatují z loňska.

Kapely se budou střídat na třech scénách modré (hlavní), oranžové a černobílé. Z české špičky se na modré scéně představí Kryštof, Vypsaná fixa, Wohnout nebo Sunshine. Z kapel, které směřují do nejvyšší „soutěže“ zde budou k vidění Jaksi Taksi, Totální nasazení, Votchi, Tleskač nebo mladí talenti z Písku skupina Possibilní explikace.

Oranžovou scénu ovládnou především punkové soubory nebo ty, které se tomuto žánru blíží. Po dvou letech přijedou punkoví klauni Znouzectnost, dravé Rybičky 48, rozverní uniformovaní Volant z Pardubic, nebo milevští Ticho de pre Cupé band.

Černobílá scéna bude nejen o taneční hudbě. Zde se představí Nikola Brasko, Selfish nebo písecké Inspiro.

Den před festivalem, tedy 9.7. bude festivalová přesnídávka v podobě netradičního putování po Písku z Hradiště od 15 hodin s folkrockovým duem Démophobia (kytaristy ze Znouzectnosti), hlavní koncert bude od 19.30 bude v klubu K2 (bývalé RW cafe).

Jako obvykle bude u areálu festivalu stanové městečko a mezi Milevskem a Přeštěnicí budou zdarma jezdit svozové autobusy. Aby návštěvníci věděli do čeho jdou, tak pro ně organizátoři připravili ukázky skladeb většiny z vystupujících souborů.

Ty si lze poslechnout na webu festivalu.

www.prestenice.cz