„Bylo tu letos určitě daleko míň lidí, než v předchozích ročnících, ale stejně jsem nadšená. Nejvíc mě dostali Zion Train, kteří přestože bylo ještě světlo, dokázali úplně všechny rozhýbat,“ tvrdí Lena Pecivalová z Třeboně.

Pořadatelé však byli i s návštěvností spokojeni. „Přestože jsme letos pojali festival skromněji, nakonec přijelo na místo šest tisíc lidí, kterým děkujeme za hladký průběh festivalu. Jim i ostatním vzkazujeme, že se příští rok vrátíme zase o něco větší,“ slíbil dramaturg akce David Urban.

Dvoudenní Planet Festival, na kterém vystoupili interpreti jako Beatsteaks, Bad Religion, Kosheen, Hadouken!, Front 242, IAMX a řada předních českých kapel, zavřel své brány v neděli v sedm hodin ráno. Hned na to začali organizátoři bourat jednotlivá pódia, zázemí a začal také úklid celého areálu.

Spokojeni byli i ti, co hlídali během akce pořádek. „Letos se festival odehrál v naprostém poklidu a myslím, že byl i k ostatním lidem daleko ohleduplnější než předchozí dva ročníky,“ zhodnotil velitel směny městských strážníků Josef Rosendorf.

Tři telefonáty upozorňující na rušení nočního klidu bylo to jediné, čím se musela městská policie v průběhu konání akce zabývat. „V denních i nočních hodinách bylo nasazeno vždy 9 strážníků. Veřejný pořádek jsme hlídali i v centru města a v okolí obchodních domů. Byla posílena jejich vnitřní ostraha, ale nekradlo se více než jindy,“ uvedl Rosendorf.

Také táborští policisté měli celkem poklidnou noc.

„Vzhledem k vyšší rizikovosti, která je dána charakterem a rozsahem akce, počtem zúčastněných návštěvníků a počtem dopravních prostředků, kterými se návštěvníci i pořadatelé na místo dopravovali, řešili policisté jen malý počet incidentů,“ sdělil mluvčí Miroslav Doubek.

Jeden z účastníků odjel s kamarádovým vozem, aniž by mu sdělil, že nemá řidičák. K jeho smůle neunikl policejní kontrole. Na opilého řidiče opouštějícího areál v dodávce upozornili policisty sami organizátoři.