"Festival vznikl jako soukromá iniciativa, jejímž záměrem je pobavit široké spektrum hudbymilovných návštěvníků a současně pomoci dobré věci. Rozhodli jsme se, na rozdíl od většiny komerčních akcí podobného typu, celou koncepci festivalu vystavět na neziskovosti a dárcovství,"říká Emil Švinger, halvní pořadatel akce.

"Festival je uskutečňován výhradně za pomoci laskavých sponzorů, bez nichž by nemohl existovat.Veškerý výtěžek festivalu je vždy věnován na pomoc potřebným," dodává pořadatel.

První ročník se uskutečnil dne 23.6.2007 v Dolních Novosedlech u Písku.

Z výtěžku v celkové výši 22.300,- Kčbyla pořízena fototerapeutická lampa pro léčbu novorozenecké žloutenky, a to pro Dětské oddělení Nemocnice Písek.

"Věříme, že i v dalších ročnících budeme schopni za pomoci vás, milí návštěvníci, poskytnout konkrétní a hmatatelnou pomoc. I v roce 2008 se po dobré zkušenosti z prvního ročníku chystáme pomoci nemocným dětem, léčeným v písecké nemocnici,"upřesňuje Emil Švinger.

Programfestivalu:


datum konání: 21.6.2008, začátek: 15:00


vstupné: 150,- Kč, studenti a senioři 100,- Kč, děti zdarma

WOODOOJAM

www.woodoojam.cz

ATARES

Skupina vznikla v dubnu roku 2002 v Praze. Její tvorba se orientuje zejména na latinsko-americkou a kubánskou hudbu, jak v tradičním provedení, tak s příměsí jazzu, funku a reggae. V repertoáru jsou skladby jak převzaté (např. Buena Vista Social Club, Cesaria Evora, Gipsy Kings, A. C. Jobim), tak skladby vlastní.

www.atares.cz

COHIBA

COHIBA je mladá, invenční písecká kapela, hrající od roku 2004. Její vlastní tvorba, z níž se repertoir výlučně skládá,je směsí funky,blues, syrového rocku, ale i šansonů a latiny.Písně COHIBY se mnohdy pohybují na hranici zmíněných žánrů, kde nápaditou hudbu vkusně doplňují hravé texty, nepostrádající obsah a vtip.Jednotliví muzikanti ale nejsou žádnými nováčky, ale ostřílenými harcovníky s bohatou hudební minulostí. Namátkou jmenujme Tichou dohodu, Snake Eaters, Phila Shoenfelta(Jarda Kvasnička), Žalmana a spol.(Petr Novotný), Panta Rhei(Petr Pokorný).

www.cohibamusic.com


CIMBAL CLASSIC

Cimbal Classic hraje vše, co jen může člověka potěšit nebo způsobit radost. Je to kapela, která je schopna hrát do rána na přání posluchačů, šťastné setkání skvělých hudebníků, které neopouští nadšení ze společného hraní, ač každý z nich má své místo ještě v řadě jiných skupin, těles, orchestrů či filharmonií.

www.cimbalclassic.net

Taneční centrum Z.I.P.

www.tczip.cz

DOCTOR P.P.

Tahle kapela má tendenci jít stále více a více nahoru… Její frontman Petr Pečený, s civilním povoláním seriozního právníka, do lidí hrne příjemnou muziku postavenou většinou na rockenrolovém základu.

www.doctorpp.cz

JANIS JOPLIN REVIVAL

"Hele, ty zpíváš jako Joplinka!" "Kdo to je?" Takhle nějak lze zhruba charakterizovat počátky zrodu kapely Janis Joplin Revival. V roce 93 se tehdy dvacetiletá Táňa Máňa seznámila se svou budoucí manažerkou Zuzanou na kurzu anglického jazyka v Lomnici nad Popelkou, kde proběhl tento krátký, leč určující dialog. O pár měsíců později se spolu vydaly na výlet po Spojených státech a tam si Táňa poprvé poslechla album "Pearl" od Janis Joplin.

Ze začátku se jí ten chraplavýječák bluesové dryáčnice vlastně ani nelíbil. Hlavně si nedokázala představit, že by mohla svými jemnými hlasivkami vyluzovat takový ukrutný sípot a křik a nářek a kdovíco ještě. Jenže jak už to bývá, ten naléhavý projev hippiesácké dračice jí zakrátko taky učaroval.

www.joplin.cz

BOHEMIAN ACOUSTIC MUSIC

V akustickém projektu se sešli hudebníci z celé České republiky, kteří působí v různých skupinách, nebo vystupují i jako sólisté. B.A.M. je pro všechny zmíněné hudebníky srdeční záležitostí, neboť repertoár je složen pouze ze skladeb, které se staly nosnými pilíři v rockové a populární hudbě. Jak sám název napovídá, jedná se o akustické ztvárnění skladeb. Tento repertoár nemá věkové hranice, neboť je velmi vyhledávaný a to dokazují i rozhlasové a televizní stanice na celém světě. Při vlastních koncertech jsou skladby prezentovány s velkou úctou k jejich autorům a interpretům. Repertoár je postaven na písních takových velikánů jako např. Robert Plant, Eagles, Rush, Lynyrd Skynyrd, Thin Lizzy, Sluka, Eric Clapton, Mark Knopfler, Frank Zappa, Tom Petty, Pink Floyd, Beatles, Led Zeppelin…

www.bam.cz

Podklady: agentura Medúza

Zpracoval: Zbyněk Konvička