Sledujte tento web, budeme přinášet aktuální fotografie a info z celého průběhu vznikajícího díla.

16.5.pátek

Tým studentů kamenosochařství SSUPŠ Zámeček Plzeňpod vedením akademického sochaře Františka Bálka pěchuje jílovitý písek do dřevěnného bednění.

17. - 18.5. sobota, neděle

Práce pokračují, propršená neděle 18.5. však neumožňuje pokračovat v započatém díle, písek se musí navíc "usadit".

19.5. pondělí

Odstraňuje se bednění zjedné "pyramidy" , na snímcích ak. arch. František Bálek vysvětluje novinářůmz České televize, jak budou práce nadále pokračovat, popisuje řezy pískovými kvádry na místě, kde by měla vzniknout postava Večerníčka. Známého kluka s papírovou čepicí z novin, který jede ve svém autíčku, provlhlý písek se ale dost drolí. Odpoledne měly býtnavršené"pyramidy" s pískem pod stany a chráněné před deštěm.

reportáž České televize by se měla objevit ve zpravodajství na ČT 1, potažmo ČT 24 v úterý 20. května v 18 hodin

20.5. úterý

Pod ohromnými stany, které chrání "pyramidy" s pískem se zkvádrů klubou první sochy, v autíčkuzdraví se svým typickým úsměvem Večerníček, opodál studenti pracují na divokém kanci z lesa Řáholce.

Vzhledem k velmi mokrému písku, který se hodně drolí, pracují sudenti se svým učitelem Františkem Bálkem dlouho do noci,do sobotního rána musí být vše hotové.

21.5. středa

Z největší "pyramidy" pod stany vznikápohádková rodina loupežníka Rumcajse, který má po boku svou Manku a dole synka Cipíska, ten má zatím "obnažen" pouze kloubouk, oproti předloze musí býtale nakloněný směrem ven dolů kvůli dešťové vodě.Ta musí odtékat a nesmí, stejně jako u jiných soch, mít možnost vytvářet i sebemenší jezírka, které by sochy předčasně poškodily.

František Bálek se studentyodkrajují malými lopatamivelké díly písku a akademický sochař říká: "Lopata, to je ten nejlepší nástroj. Tuhle jsem sehnal v železářství, kde pracuje má paní. Když jsem sháněl další pro studenty, tak už bohužel nebyly. A co je zvláštní, nikdo v obchodě neměl zdání, odkud se do prodejny dostala. Provází mě řadu let a pomohla mi k řadě ocenění."

Na nejvyšší soše, která má vzniknoutu Kamenného mostu, není zatím možné kvůli přeháňkám pracovat. Měla by tu stát brána s pohádkovým drakem.

22.5. čtvrtek

Práce na sochách usilovně pokračují. Do pouliční galerie "dočasného" umění přibyl dělostřelec u Kamenného mostu, vodník, hajný z lesa Řáholce se psem a k Rumcajsovi a mance se z hromady písku vyklubal Cipísek.

Začalo se také pracovat na Jičínské bráně. Hned vedle ní se pěchuje pískový kvádr, z něhož by se měl vysochat ještě do sobotydraka.