PÍSEK :
Kino Portyč
10.00 Láska je láska
Bio senior. Komedie. Osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem Vlastimilem, touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání… To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině… Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Je přistižen svou matkou Zdenou, jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka se však nehodlá smířit se synovou orientací. přináší jen spoustu komických situací.

15.30 Dvanáct měsíčků
Bijásek, filmy pro děti. Dvanáct měsíčků, Krtek a koberec, Lyšajův sen, Požár v Kocourkově, Jak Mikeš zachránil Bobeše, Štaflík a Špagetka – Fotografové, Amálka – Jak obrátila potok, Hloupý vlk

17.30 a 20.00 Nebezpečná metoda
Drama / Thriller / Životopisný. Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.

Divadlo Fráni Šrámka
19.30 Kumšt/Yasmina Reza
Divadlo Na Jezerce Praha, hrají Jan Tříska, Jan Hrušínský a Jan Kačer
Hraje se místo původně plánovaného představení Musíme si pomáhat

Seniorský dům
17.00 Masopustní zábava
Rej masek v doprovodu hudby Pepy Kozáka

Divadelní kavárna
16.00 Večer pro seniory: Jan Kašpárek
Zahraje k poslechu a tanci

Fokus
13.00 Psychoterapie

Mateřské centrum Kvítek
10.00 Cvičení pro děti s maminkami

Naděje
15.00 Klub rukodělky – Výroba kočky z ruličky

Prácheňské muzeum
16.00 Konec avantgardy? Od Mnichovské dohody ke komunistickému převratu
Přednáší Hana Rousová

MILEVSKO :
Kino Bios „eM“
17.30 a 20.00 Tohle je válka
Akční / Komedie / Romantický. Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny – Lauren Scottová (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren Scottová je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA. Tuck a FDR doposud žili život jako v Bondovce – plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně.

Řeholní dům premonstrátů
19.00 Host v Latinské škole – Václav Postránecký

VRÁŽ :
Lázně Hotel Vráž
19.30 Z písničky do písničky
Folklorní soubor Rudolfa Přiba.