SOBOTA :
PÍSEK :
Galerie Portyč
15.00 Písečtí loutkaři – kabaret

Kino Portyč
15.00 Michal je Kvítko
Představení Michala Nesvatby pro děti
17.00 a 20.00 Star Wars : epizoda 1 – Skrytá hrozba
3 D verze původní série. Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali.

Divadelní kavárna
20.00 Strings
Písecká kapela zahraje k tanci i poslechu hudbu od country až po rock

Kulturní dům
19.00 Trubačský ples
Hraje taneční orchestr Saturn

Divadlo Pod čarou
20.00 Hudební dýchánek
Příjemné posezení, muzikantské jamování, akustické nástroje s sebou

Papírák
20.00 Hustej Wimpy
Pornofolk

Hotel U Smetáka
21.00 Diskotéka – DJ Píďa Sýkora

Pí local club
21.00 WWW
Česká alternativní scéna

PUTIM :
20.00 Hasičský bál
K tanci a poslechu hraje Pulse

KUČEŘ :
13.00 Dětský pochod kolem Kučeře
V cíli opékání buřtů.

MALÉ NEPODŘICE :
10.30 Masopustní veselice

ČÍŽOVÁ:
Hostinec U Štálichů
20.00 Maškarní bál
Hraje kapela Hadiband

VRÁŽ :
Lázně Hotel Vráž
zámecká jídelna
19.30 Peter „Bonzo“ Radvanyi & Luboš Beňa
Duo slovenských hudebníků

DOBEV :
15.00 Dětský karneval
18.00 Disco pro náctileté

OLDŘICHOV :
13.00 Masopust

DOLNÍ OSTROVEC :
sraz u kapličky
12.45 Masopust
20.00 Maškarní zábava
K poslechu a tanci bude hrát DJ Jan Němec

MIROVICE :
Kulturní dům
20.00 Hasičský ples
K tanci a poslechu hraje Johny Band, vystoupí taneční skupina Starosedlský OrKán

BERNARTICE :
Sokolovna
20.00 Hasičský ples
K tanci a poslechu hraje RM Band

BOŽETICE :
20.00 Hasičský ples
Hraje skupina Hastrmani.

CHYŠKY :
20.00 Hasičský bál
K poslechu zahraje hudba Klasik.

ZAHRÁDKA :
16.00 Masopust
19.00 Masopustní rej s hudbou.
ZÁHOŘÍ :
14.00 Dětský maškarní karneval.

MILEVSKO :
Kino Bios „eM“
17.30 a 20.00 Kronika
Akční / Drama / Thriller / Sci-Fi. Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu. Charismatický a populární hezoun Steve, třídní vědátor Matt a v kolektivu nepříliš oblíbený Andrew jsou kamarádi ze střední školy. Tito obyčejní sedmnáctiletí kluci se v ničem zásadním neliší od ostatních teenagerů až do chvíle, kdy shodou okolností v lese naleznou záhadnou substanci a tím získají nadpřirozené schopnosti. Díky nim mohou dělat věci, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Své schopnosti ale neumí rozumně využít a slouží jim pouze jako nástroj pro zábavu a krácení dlouhé chvíle, a tak svou nadlidskou sílu testují sami na sobě a na lidech ve svém okolí. Svědky jejich nadpřirozených schopností můžeme být díky Andrewově kameře, která původně měla sloužit pro záznam týraní jeho opileckého otce. Postupem času se ovšem životy hlavních hrdinů začínají zamotávat, nadpřirozené schopnosti přestávají zvládat a probouzí se v nich temnější stránky jejich osobnosti. Jejich žerty už nejsou zábavné, ale spíš nebezpečné. A teprve když začnou hazardovat i s lidskými životy, začínají si naplno uvědomovat, že si se svou silou nemohou tak snadno zahrávat.

Dům kultury
14.00 Milevské maškary – průvod
15.30 Masopustní rej pro všechny generace
19.00 Masopustní zábava
Hraje Elizabeth

Steakhouse Na Palubě
20.00 Matyas + Uncle´s Band
Blues, soul, jazz (Tábor)

NEDĚLE :
PÍSEK :
Galerie Portyč
15.00 Písečtí loutkaři – kabaret
Kino Portyč
17.00 a 20.00 Star Wars : epizoda 1 – Skrytá hrozba

Sladovna
terasa
11.00 Trubači ve Sladovně

Loutkové divadélko Nitka
14.00 a 15.30 Červená Karkulka a Modrá Karkulka

Kulturní dům
Hudební sál
10.15 Výstava plastikových modelů

CHYŠKY :
9.30 Maškarní rej

RAŽICE :
15.00 Zvířátka a loupežníci
Pohádka ochotnického souboru Copánek při ZŠ Svobodná Písek

ČÍŽOVÁ :
Hostinec U Štálichů
14.00 Královský maškarní ples
Profesionální klaun, tombola.

KOSTELEC :
14.00 Dětský karneval

LÍŠNICE :
Masopust

MILEVSKO :
Kino Bios „eM“
17.30 a 20.00 Nepřítel pod ochranou
Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller. Matt Weston (Ryan Reynolds) sice pracuje u CIA, ale přesto se pekelně nudí. Jeho pověřením je spravovat tajné vězení CIA v Kapském Městě, v němž dosud nebyl nikdo „ubytován“. Hned první „host“ ale bude z kategorie VIP. Tobin Frost (Denzel Washington) je bývalý elitní agent amerických tajných služeb, který začal před lety pracovat proti mateřské organizaci. Prodával informace každému, kdo o ně projevil zájem a zaplatil dostatečnou sumu, vraždil bývalé kolegy, dodával materiální podporu teroristickým režimům po celém světě a než se ho podařilo dopadnout, uběhlo téměř jedno celé desetiletí. Tahle velká ryba se za mřížemi nestačí ani rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Dosud nepříliš akční Weston se rozhodne chytit příležitost za pačesy a na poslední chvíli i s Frostem z objektu uteče. Jen jestli si neukrojil příliš velké sousto. Nesmí si vězně pouštět k tělu, na druhou stranu ho ale musí za každou cenu chránit. Navíc musí zjistit, kdo a proč se jeho „chráněnce“ snažil dostat ven, ať už na svobodu, nebo pod kytičky. Otázek je spousta, ale na odpovědi není čas, protože tahle hra se hraje v jednom z nejnebezpečnějších míst na zeměkouli, kde můžete koupit kulku stejně snadno jako zmrzlinu.

PROTIVÍN :
Kino
18.00 Rodina je základ státu
Drama / Road movie. Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu – útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině.