PÍSEK :
Kino Portyč
20.00 Černobílý svět
Drama. Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.

Divadlo Fráni Šrámka
19.00 One man show Richarda Nedvěda
Kouzelník, humorista, trapnomág, iluzionista a klavírista

Divadlo Pod čarou
20.00 Na stojáka !
Stand up comedy show s Karlem Hynkem, Danielem Čechem a Lukášem Pavláskem

Fokus
12.00 Vycházka

Sladovna
15.00 Kámen nůžky papír – pro děti
Variace výtvarných a textilních technik pro každého
17.00 Kámen nůžky papír – pro dospělé

Klub Krteček
15.00 Výroba klaunských čepic

Mateřské centrum Kvítek
10.00 Dovedné ručičky.

Seniorský dům
10.00 100 + 1 profese
Vystoupí Marek Prášil, šéfredaktor Píseckého deníku

PROTIVÍN:
Kino

18.00 Hanna
Akční / Mysteriózní / Thriller. Titulní hrdinka tohoto dobrodružného thrilleru natáčeného v Evropě, Hanna (kterou ztvárnila Saoirse Ronan, nominovaná na Oscara za snímek Pokání), je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana z filmu Star Trek), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem vychovat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka, která ukrývá světu vlastní tajemství (držitelka Oscara Cate Blanchett).

MILEVSKO :
Kino Bios „eM“
17.30 a 20.00 Bůh masakru
Komedie / Drama. Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby… Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. .