Cyklus besed nazvaný Dobré časy pokračuje v pondělí 16. ledna. Městská galerie Sladovna tentokrát pozvala přednostu dětské neurologické kliniky Fakultní nemocnice v Praze Motole profesora Vladimíra Komárka. Návštěvníci Sladovny se s ním mohli setkat už v loňském listopadu, když zahajoval vernisáž výstavy svého jmenovce, malíře Vladimíra Komárka.

Profesor Vladimír Komárek o svém oboru říká: „V dětské neurologii jsme udělali za posledních dvacet let obrovský pokrok v těžkých epilepsiích. Umíme nyní u dětí operovat i těžké epilepsie.“

Vladimír Komárek je nejen úspěšný lékař ale také pedagog. Vedle lékařské fakulty přednáší na DAMU. „Vedoucí katedry tvořivé dramatiky Jaroslav Provazník mě jednou pozval na seminář a potom se ukázalo, že učitelé, kteří učí dramatickou výchovu to velmi zajímá. Vysvětloval jsem jim a vysvětluji dodnes, jak se chová mozek tříletého, pětiletého, osmiletého, jedenáctiletého a staršího dítěte. U dětí jsou obrovské rozdíly a o tom právě při přednáškách hovoříme,“ uvedl Vladimír Komárek.

Tématem besedy v městské galerii Sladovna v Písku bude mozek jako velká neznámá. Beseda začíná ve Sladovně v 18 hodin a vstupné je 40 korun.