SOBOTA
PÍSEK :
Kino Portyč
17.00 a 20.00 Muži, kteří nenávidí ženy
Thriller. Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem (na Oscara nominovaný Christopher Plummer), je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet – kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny.
Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová (Rooney Mara), výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové. Ačkoliv se Lisbeth distancuje od světa, který ji opakovaně zradil, její hackerské schopnosti a dokonalé soustředění se ukáží jako zcela klíčové. Když se Mikael postaví tváří v tvář zachmuřené rodině Vangerů, odkrývá Lisbeth tajemství, zametená pod koberec.
Dvojice začíná rozkrývat řetěz vražd, táhnoucí se z minulosti až do současnosti, který oba detektivy křehkým poutem sbližuje, ale současně je vtahuje do nejdivočejších proudů řeky moderního zločinu.

Děkanský kostel, Bakaláře
18.00 Alianční týden modliteb

Kulturní dům
20.00 III. Rybářský ples
Kapely Good Company, country kapela Pauza

Divadlo Pod čarou
20.30 Potrubí + After hours
Funk – rock

Hotel U Smetáka
21.00 Diskotéka

Papírák
20.00 Satycarion
Písecká kapela, hardrock a metal 80. a 90. let, vstupné 60 Kč

PŘEŠTĚNICE:
20.00 Babský ples

KOVÁŘOV :
Kulturní dům
20.00 Školní a zemědělský ples
Hudba Top Ton

PUTIM :
20.00 Myslivecký ples

DOBEV :
Klubovna
17.00 Piškvorkyáda

RAŽICE :
20.00 Myslivecký bál
Hraje K – band

MILEVSKO :
Kino Bios „eM“
17.30 a 20.00 Ocelová pěst
Akční / Drama. V akčním snímku z blízké budoucnosti představuje Hugh Jackman Charlieho Kentona, bývalého boxera, jehož milovaný sport ovládli dva a půl metru vysocí oceloví roboti a lidé jako Charlie už do něj nadále nijak nezapadají. Protože nemá s kým zápasit a nemá žádné vyhlídky na lepší budoucnost, je nucen přivydělávat si jako promotér robotických zápasů. Daří se mu jakž takž protloukat tím, že dává dohromady mizerné a vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému, kamkoliv, kde je schopen si nějak přivydělat. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max (Dakota Goyo), se kterým už delší dobu není v kontaktu. Oba společně spojí síly, aby postavili a vytrénovali nového robota a proměnili ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu navzdory všem očekáváním nabízí poslední šance na boxerský comeback.

Kulturní dům
20.00 Myslivecký ples
Hraje Milenium

Klub českých turistů
9.30 Voda kolem Milevska
Vycházka kolem vodních toků v okolí Milevska, trasa do 10 km, sraz na náměstí u obchodního domu CENTRUM

NEDĚLE
PÍSEK :
Kino Portyč
15.00 Šmoulové
2D projekce, bez brýlí. Rodinná komedie, ve které se pojí animovaný i hraný film, uvádí na plátna kin všem dobře známé modré hrdiny, Šmouly. Zlý čaroděj Gargamel vyžene Šmouly z jejich vesničky a během následného pronásledování všichni společně projdou kouzelným portálem, který je zavede do našeho světa, přímo doprostřed newyorského Central Parku. Malí modří Šmoulové musejí dát hlavy dohromady a najít způsob, jak se dostat zpátky domů do vesničky dříve, než je Gargamel znovu vystopuje.
17.00 a 20.00 Muži, kteří nenávidí ženy

Kulturní dům
loutkový sál
10.30 Zvířátka a loupežníci, O slepičce a kohoutkovi
Veselé pohádky plné písniček, hraje divadelní soubor Copánek při ZŠ Svobodná

Hala Elim, U Výstaviště
18.00 Alianční týden modliteb

Koncertní síň Trojice
16.00 České hvězdy flétnového nebe
Představí se nejlepší flétnisté z České a Slovenské republiky, zazní skladby od dob baroka až po současnost

MILEVSKO :
Kino Bios „eM“
17.30 a 20.00 Ocelová pěst

PROTIVÍN :
Kino
18.00 Intimní past
Drama / Mysteriózní / Thriller. Každý rok se přibližně tři milióny nezadaných žen v Americe přestěhují do neznámého bytu. Nevědí, kdo v něm před nimi žil, neznají jeho majitele a ani si nedělají starosti s výměnou zámku na dveřích. Film Intimní past je právě o takové ženě. Mladá a pěkná doktorka Juliet Dermer (Hilary Swank) se po rozchodu s manželem přestěhuje do Brooklynu.
Chce začít nový život v překrásném a prostorném apartmánu, který se zdá být až příliš dokonalý. Záhadné události ji vedou k podezření, že v bytě není sama a brzy se její obavy stanou skutečností.
S hrůzou zjistí, že její zdánlivě okouzlující majitel Max (Jeffrey Dean Morgan) je jí nebezpečně posedlý. Když se Juliet pokusí osvobodit od jeho hrozivých úmyslů, následuje děsivá hra na kočku a myš.