PÍSEK :

Kino Portyč
15.30 Pohádky pod sněhem
Bijásek, filmy pro děti
17.30 a 20.00 Sherlock Holmes : Hra stínů
Krimi. Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu, až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek – profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout. Když najdou rakouského korunního prince mrtvého, podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc pouze kouskem větší a daleko a zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Při výkonu služby spojené se zábavou Holmes najde stopu v podzemním pánském klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona. Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Naomi Rapace), cikánskou kartářkou, která vidí víc, než prozrazuje. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším, když se Holmes, Watson a Sim dostávají na starý kontinent. Prohnaný Moriarty je pořád o krok napřed a spřádá sítě smrti a zkázy. Všechno je součástí většího plánu, který, pokud vyjde, změní celé dějiny.

Fokus
13.00 Psychoterapie

Naděje
15.00 Klub Rukodělky – soutěž o nejhezčího sněhuláka z papíru

Prácheňské muzeum
16.00 Uganda – nejen gorily horské
Přednáší a své fotografie promítá ředitel SOŠ Blatná Petr Pavlík

Divadelní kavárna
20.00 Michal Műller
Absolvent Vídeňské konzervatoře v oboru koncertní citera. Hraje převážně vlastní tvorbu na pomezí jazzu, blues, klasické hudby, lidových motivů a volné improvizace, a to vše doplňuje zpěvem.

PROTIVÍN :

Evangelická církev metodistická, Mírová ulice
18.00 Alianční týden modliteb

Dům kultury
19.30 Baronky
Herecký koncert Evy Holubové a Zuzany Bydžovské, přeložené představení z prosince loňského roku.

MILEVSKO :
Kino Bios „eM“
17.30 a 20.00 Přizdis*áči
Komedie. Tvůrčí tým televizního úspěšného seriálu The Inbetweeners, se vrací s celovečerním snímkem Přizdis*áči, aby ukázal, co se stane, když se čtveřice mladíků vypraví na dovolenou bez svých rodičů, bez učitelů, bez peněz a s velmi malou šancí na to, že by dovolenou mohli strávit v dámské společnosti. Život dospívajícího člověka definuje celá řada významných událostí, od první návštěvy restauračního zařízení až po první nesmělé a neohrabané doteky, a vysoko na žebříčku těchto životních zážitků je pochopitelně první dovolená v zahraničí bez doprovodu rodičů. A protože se jejich dny působení v Rudge Park Comprehensive chýlí ke konci, rozhodnou se Will, Simon, Jay a Neil, známí též jako „přizdis*áči“, že se na takovou potenciálně přelomovou cestu vypraví. Cílem jejich cesty je populární krétské město Malia, pověstné svými nočními kluby.

Dům kultury
16.00 Princezna a kouzelná píšťalka
Pohádka o malé princezně Kristýnce. Divadélko Kos z Českých Budějovic

Milísek
16.00 Zápis baletní školička Flashdance Labuť