Má 360 stran a podle starosty Františka Haška si ji budou moci zájemci na slavnostech koupit. Její křest se uskuteční při zahájení hlavního programu ve 13.30 hodin na fotbalovém hřišti.

Dopolední program začne v 10 hodin před mateřskou školou, která je v budově bývalé školy. Ta tu stojí už 160 let a návštěvníci se do jejích prostor budou moci také podívat. V budově kampeličky bude výstava věnovaná historii obce. V 11 hodin začne svěcení obecního praporu před kostelem svatého Linharta na bývalém hřbitově. Následovat bude bohoslužba v kostele. Děti se mohou těšit na pohádku, která bude na dvorku školky. Odpoledne si užijí různé atrakce – skákací hrad, lanovku, střelnici, lezeckou stěnu a další.

Odpoledne bude na programu po zahájení ocenění významných občanů a vyhlášení soutěže o nejhezčí okno. Následovat bude program pro děti a hrát bude kapela Jižani. V 17 hodin vystoupí taneční soubory TC Z.I.P., Harmony Wellnes club Písek, T-Dance, sourozenci Pavlovcovi a Starosedlský Orkán. V 19.30 hodin vystoupí Oslovští ochotníci s představením pověsti o vzniku obcí Oslov a Tukleky. Od 20 hodin bude hrát kapela Eleonor a slavnostní den završí ve 23 hodin ohňostroj.