Mimořádný hudební zážitek slibuje operní galakoncert mladých pěvců, který se uskuteční ve čtvrtek 29. března od 19 hodin ve Svatotrojickém kostele.

Spolu s Centrem kultury Písek je organizátorem a zároveň sólistou Tomáš Sup, rodák z Tábora, který od svých čtyř let žil v obci Temešvár nedaleko Písku. V současné době je tento tenorista studentem druhého ročníku pěvecké katedry Akademie múzických umění a posluchači ho znají z vystoupení a koncertů po celé republice.

„Koncert mladých pěvců se v Písku koná již druhým rokem a mým záměrem je představit zdejšímu publiku své kolegyně z HAMU. Vloni zde jako host vystoupila také moje profesorka, vynikající pěvkyně Magdalena Hajóssyová,“ uvedl devětadvacetiletý Tomáš Sup.

Kromě koncertování spolupracuje se Státní operou Praha. Loni v prosinci zpíval svoji první sólovou tenorovou roli v divadle v Ústí nad Labem. Byla to role Vojtěcha v Blodkově opeře V studni a nyní se chystá na květnovou reprízu.

Sólistkou galakoncertu bude dále mezzosopranistka Michaela Kapustová, absolventka pražské konzervatoře, která byla v roce 2010 nominována na cenu Thalie za mimořádný výkon v roli Angeliny v opeře La Cenerentolla v divadle v Brně. Je mimo jiné laureátkou mezinárodní soutěže o Cenu Leoše Janáčka, obdržela Cenu společnosti Antonína Dvořáka a Zvláštní cenu Divadla J. K. Tyla v Plzni.

Posluchači ve Svatotrojickém kostele budou mít opět příležitost slyšet Japonku dlouhodobě žijící v ČR, sopránistku Michiyo Keiko, která v Písku vystoupila už vloni. Zpěv studovala na Chugoku junior College a na Hudební fakultě AMU v Praze. Je laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde navíc získala ceny za nejlepší interpretaci českého cyklu a árie.

Na galakoncertu zazní písně, písňové cykly, operní árie a duety z děl A. Dvořáka, B. Smetany, G. Cacciniho, G. Bizeta a G. Verdiho. Pěvce na klavír doprovodí profesor Jaroslav Šaroun, korepetitor Národního divadla a Státní opery Praha .

Vstupné v předprodeji v kulturním domě a kinu Portyč stojí 100 a na místě 130 korun.