BERNARTICE
Divadelníci z Čejetic zvou v sobotu 17. října v 18 hodin do bernartické sokolovny na hru se zpěvy Frou-frou les bains Lázeň perlivá od Patricka Haudecoeura, kterou přeložil Jaromír Janeček. Vstupné je šedesát korun.

VRÁŽ
Ráj skřítků pořádá pravidelné nedělní cvičení pro ženy – chi toning, pilates, jóga. Cvičení bude v době od 17.30 do 18.30 hodin v prvním patře hostince Na Zbrojnici.

ČÍŽOVÁ
Bleší trh se bude konat v sobotu v restauraci U Štálichů v Čížové. Ke koupi bude oblečení, hračky, knížky či zimní vybavení. Mělo by dorazit kolem pětadvaceti prodejců. Letos se uskuteční už třetí ročník akce. Bleší trh se bude konat v době od 10 do 14 hodin, pro prodávající bude otevřeno o hodinu dřív. Vstupné pro nakupující je zdarma.
V neděli zve obec Čížová na představení Epochální výlet pana Broučka do XV. století v podání Divadelního spolku Prácheňská scéna Písek. Hra, jejímž autorem je Pavel Dostál, začne v hostinci U Štálichů v 18 hodin. V hlavní roli Matěje Broučka alternují Milan Kurstein a Milan Šesták. Vstupné je 50 korun.

KESTŘANY
Setkání důchodců se uskuteční v pátek v Kestřanech. Začne od 16 hodin v místní restauraci 
a během programu se představí děti z mateřské školy a zahraje Václav Loužný.

RAŽICE
Strašidelný les bude čekat na děti v sobotu v přírodním amfiteátru v Ražicích. Začátek je ve 14 hodin a strašidelné odpoledne nabídne sportovní hry, strašidelnou cestu lesem i opékání špekáčků.

PUTIM
Třetí putimské setkání harmonikářů se bude konat v sobotu v kulturním domě v Putimi. Začátek je ve 13 hodin a vstupné činí padesát korun. Akci pořádají místní sbor dobrovolných hasičů a obec Putim.