Houslista a dirigent Oldřich Vlček si na jednotlivá představení zve další nadané hudebníky, hráče i pěvce, a posluchačům nabízí nevšední kulturní zážitek, často s exkurzem mimo hranice vážné hudby. V roce 2019 si můžete na Písecká nokturna zakoupit také abonentku. „Nokturna Oldřicha Vlčka mají v Písku tradici a u návštěvníků velmi kladný ohlas. Proto jsme se těm pravidelným a věrným návštěvníkům snažili vyjít vstříc a vytvořit pro ně bonus v podobě abonentky, která jim zajišťuje na každý koncert stálé místo v hledišti a také zvýhodněné vstupné,“ uvedl k nové abonentce ředitel Centra kultury Josef Kašpar.

Cena abonentky na pět koncertů v roce 2019 je 800 Kč. Abonentky jsou v prodeji na www.centrumkultury.cz, na pokladně Divadla Fráni Šrámka (v Senior Pointu) i v Kulturním domě. Pokud si ji zakoupíte on-line (nebo si ji jen rezervujete), přijďte si ji do 21. března vyměnit na pokladnu Kulturního domu za papírovou abonentku.

Začátek každého nokturna bude vždy v 19 hodin. První z nich – Homage Otakar Ševčík - se uskuteční 22. března v Divadle Fráni Šrámka. Ostatní nokturna v průběhu roku se budou konat v Hudebním sále Kulturního domu. Číslovaná místa jsou shodná jak v divadle, tak v Hudebním sále Kulturního domu.

Program Nokturen na rok 2019:
pátek 22. března > Divadlo Fráni Šrámka
HOMAGE OTAKAR ŠEVČÍK
Ševčík Chamber Orchestra
neděle 14. dubna > Kulturní dům Hudební sál
ALŽBĚTA POLÁČKOVÁ ~ SOPRÁN
recitál první dámy Národního divadla
neděle 26. května > Kulturní dům Hudební sál
TILIA TRIO
zpívající saxofony
neděle 29. září > Kulturní dům Hudební sál
POHÁDKOVÉ NOKTURNO
Princ Bajaja, Císařův slavík
Jan Meisl, Soňa Vimrová, Oldřich Vlček
neděle 1. prosince ~ 1. adventní > Kulturní dům Hudební sál
ROZSVÍCENÍ ADVENTNÍHO VĚNCE
Michell Katrak & Virtuosi Kvintet

Kateřina Koželuhová, Centrum kultury města Písek