Pátek 23. srpna je ve znamení rockové hudby. Jako první se v parku Bažantnice v 18.30 hodin představí autorská kapela Natural. Následovat ji bude milevská kapela Fantom a oblíbená Pumpa. Rockový den zakončí svým vystoupení kapela Elizabeth.

Sobota 24. srpna bude patřit především rodinám a dětem. Chybět nebude dětská scéna, kde budou až do pozdního odpoledne pro děti připraveny různé soutěže. Program zpestří také vystoupení taneční skupiny EFK dance family, NRG crew, dívek z 2N Aerobic clubu, moderních gymnastek a aerobiček z oddílu Proactive Milevsko a vystoupení skupiny Jungle Fiction. V 15 hodin se na dětské scéně představí také finalisté pěvecké soutěže Oběžná dráha.

Na hlavním pódiu zahájí ve 14 hodin program svou autorskou tvorbou Jaromír Kašpar, jehož hostem bude zpěvačka Magdalena Moudrá.

Poté se hudební produkce přeruší a Svazek obcí města Milevska vyhlásí výsledky soutěže Malovaný venkov.

Dále se představí milevská kapela Fusky Dus, kterou vystřídá zpěvák Pavel Hořejš. Poté se na scéně ukáže finalista soutěže Eurovize Jakub Ondra.

Od 20 hodin svou show ukáže populární kapela a hvězda letošního posvícení kapela Mirai, která svými hity Když nemůžeš, tak přidej víc nebo Anděl ovládla českou hudební scénu. V pozdějších večerních hodinách se představí kapela Megaphone, kterou vystřídá kapela Ticho de pre cupé band.

V neděli 25. srpna se bude konat v kostele na náměstí E. Beneše od 10.30 hodin tradiční mše svatá za město Milevsko.

Park Bažantnice bude patřit dopoledne myslivosti. Program bude v režii Myslivecké jednoty Písek. Ten zahájí v 10 hodin kapela Hastrmani, která bude hrát po celé dopoledne.

Myslivecké slavnosti budou zahájené v 10.30 hodin. Poté vystoupí trubači Okresního mysliveckého spolku Písek a následovat budou kynologické ukázky výcviku loveckých a služebních psů či ukázky sokolnictví.

Program pak bude od 13.30 hodin pokračovat na pódiu koncerty kapel Bohemia, Kovačka a tradiční moravské dechové kapely Moravanka. Od 15 hodin se uskuteční Přehlídka posvícenských koláčů. Výherci obdrží poukaz od sponzora soutěže Jednoty SD Milevsko. Během dne se také představí folklorní soubory z jižních Čech, Vysočiny a Rakouska.

V 19.30 hodin začne na nádvoří milevského kláštera koncert netradičního dvacetičlenného bigbandu Swing Band Tábor.

Doprovodné akce:

Přímo v areálu parku Bažantnice bude připravena akce „Přelez, přeskoč, recykluj“ od kolektivního systému Elektrowin, během které si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu o recyklaci, vyzkoušet si samoobslužné hrátky s kvízovými otázkami nebo zdolat nafukovací překážkovou dráhu.

Během sobotního odpoledne si na své přijdou i milovníci sportu. Ukázku zde bude mít sportovní florbalový oddíl Došwich a oddíl moderní gymnastiky a aerobiku Proactive Milevsko. Účastníci si budou moci sporty vyzkoušet na vlastní kůži a odnést si i malou odměnu. Se svými volnočasovými aktivitami, které si budete moci také vyzkoušet, se představí i milevský Dům dětí a mládeže. Chybět nebudou ani Knihohrátky v režii Městské knihovny v Milevsku.

Během posvícení je možné také navštívit několik výstav. V Galerii M máte možnost zhlédnout výstavu obrazů Vladimíra Tůmy s názvem Oleje a pastely jihočeské krajiny II. Milevský klášter přichystal výstavu s názvem Tvary a tváře, která je přístupná denně od 17:30 do 17 hodin. Další výstavou, která bude k vidění, je již 17. ročník Okresní výstavy zvířat, kterou můžete navštívit ve Výstavním areálu ČSCH Milevsko v sobotu 25. a v neděli 26. 8. Bude zde připraven bohatý doprovodný program. Další výstavy s názvem Po kolejích až domů a Toulavé boty aneb 100 let milevských turistů nabízí Milevské muzeum.

Dětem je určen Posvícenský turnaj v deskových hrách, který připravilo dětské oddělení městské knihovny na středu 22. 8. od 9 do 11 hodin. Ve vestibulu knihovny si také můžete prohlédnout výstavu fotografií členů Senior klubu ZVVZ.

Na své si přijdou i hasiči, chystá se pro ně v sobotu na fotbalovém stadionu Soutěž v požárním sportu O putovní pohár starosty města Milevska, která začne ve 13 hodin.

Také můžete navštívit koncert jazzového baskytaristy a skladatele Pavla Jakuba Ryby, který proběhne v sobotu od 20 hodin v klubu Kamenáč Music art pub.

V areálu střelnice proběhne v sobotu 24. srpna od 9 do 14 hodin Den otevřených dveří s možností si zastřílet.

www.milevskeslavnosti.cz