Program Týdne knihoven pokračuje také dnes  středa 7. října  v Městské knihovně v Písku. Dopoledne v 10 hodin uvede lektorka Markéta Tíchová     v rámci projektu Vyzkoušej si skřítka Všeználka program pro děti od dvou let Povolání.

Ve všech prostorách knihovny bude živo i večer. „Až do 21 hodin potrvá kulturní, zábavný a vzdělávací program. Návštěvníci budou mít z čeho vybírat," připomněla Věra Vodvářková    z písecké knihovny.
Čeká je například poetický duel  mezi Vítem Janotou a M. Zahrádcou, dále dramaticko –  improvizační  představení, kino v knihovně promítne snímek Duchové moře a pro dobrou náladu zahraje písecká skupina French Touch.

Návštěvníci budou mít příležitost zapojit se do deskových her nebo do soutěže      o nejrychlejší zabalení knihy,  za velmi dobrou cenu si ve výprodeji koupí knihu. Připraveno bude také čajové občerstvení a degustace vína.

Ve všech odděleních je amnestie upomínek.

Ve čtvrtek 8. října je na programu beseda O mlýnech na Smetiprachu s autorkou knihy Jaroslavou Pixovou. Začátek je v 10 hodin v klubovně. Ve stejnou dobu začne v dětském oddělení Městské knihovny v Písku veřejné čtení Policejních pohádek. Pořad je určen nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Na ranní kávu do knihovny mohou zájemci přijít v pátek 9. října v době od 8 do 10 hodin. Od 14 do 17 hodin se v klubovně knihovny koná workshop Udělej si draka. V sobotu 10. října je na programu turnaj v pexesu.