Nebude na ní chybět ani Martin. Měl by podle tradice přijet v poledne na bílém koni. Jestli Písek pokryje bílá peřina, zatím není jasné, ale podle slov organizátorů kůň určitě příslušnou barvu bude mít.

Zájemci by však k historickému mostu rozhodně měli přijít už v 10 hodin. Po slavnostním zahájení na ně bude čekat bohatý program a mnoho dalších lákadel přímo na mostě nebo v jeho bezprostředním okolí. „Loutková pohádka O pejskovi a kočičce v podání souboru Nitka určitě zaujme ty nejmenší. Šermířský soubor Rival s ukázkami středověkých zbraní a taneční vystoupení dívčí skupiny T-Dance s názvem Glance of the soul a pěveckým doprovodem Petry Kocové se bude jistě líbit všem. V hudební nabídce si můžete vybrat mezi kapelami French Touch a Congrass. Představí se děti ze ZUŠ Písek i z taneční skupiny Z.I.P. Stánky na mostě budou mít spoustu hezkých věcí a dobrot," informovala Hana Šebestová ze spolku Přátelé Kamenného mostu.
K svátku 11. listopadu neodmyslitelně patří svatomartinské víno. Dospělí návštěvníci slavnosti mohou ochutnat letošní svatomartinské víno z nabídek několika píseckých vinoték. Ale to není všechno. Přátelé Kamenného mostu dokonce připravují první edici svého exkluzivního svatomartinského vína určeného pro den letošní slavnosti.

Do svatomartinské slavnosti se stejně jako v loňském roce zapojí písecké restaurace, které připraví polévky do soutěže Sup sem, sup tam, aneb Přihřej si svou polívčičku. „Loňský první ročník se setkal s obrovským zájmem návštěvníků a tak věříme, že i letos budou všichni spokojeni a získají inspiraci pro vylepšení domácího jídelníčku. Před Kozlovnou U Plechandy bude co ochutnávat. Zlatou vařečku vyhraje ta nejlepší polévka, kterou vybere odborná porota," vysvětlila Hana Šebestová.

Až v poledne zatroubí trubači lesnických škol, bude to znamenat, že se k historickému mostu blíží sv. Martin. O svůj plášť se podělí s žebrákem a dětem přiveze červená jablíčka.

Tím ale program nekončí. Na děti čeká odpoledne v Divadle Pod čarou diskotéka. Až se setmí, vyjde odtud lampionový průvod zakončený před Kozlovnou ohňostrojem.

Návštěvníci by neměli zapomenout nahlédnout do dvora domu U Slona, který čeká rozsáhlá rekonstrukce. Kdo chce pomoci, můžete zanechat svoji „stopu" příspěvkem na jeho obnovu. Podrobnosti se dozvíte na místě," dodala Hana Šebestová.