Další pokračování populárního pořadu herce Lukáše Hejlíka LiStOVáNí mohou  návštěvníci Sladovny vidět v pondělí 9. června od 18 hodin v Debatních trámech.  Tentokrát Lukáš Hejlík a Petra Bučková zalistují v knize jednoho z nejpopulárnějších současných francouzských spisovatelů Benoita Duteurtra nazvané Holčička a cigareta.

„Pondělní  LiStOVání bude o to  zajímavější, že  bude přítomen autor knihy, kterou v překladu Růženy Ostré vydalo nakladatelství Atlantis, a uskuteční se rovněž autogramiáda a beseda s francouzským spisovatelem. Jeho knihy budou na místě ke koupi," připomněla Dáša Sedláčková z marketingu Sladovny.

Příběh Benoita Duteurtra je o čtyřicátníku zaměstnaném na magistrátu, který se dětinsky bouří proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy a proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček.        V práci si  ale chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show.

Čtyřiapadesátiletý Benoit Duteurtr svým zájmem o současné situace a prostředí, jasným psaním a osobitým humorem zaujímá ojedinělé místo ve francouzské literatuře.