I když minulou  sobotu  odpoledne  bylo úmorné vedro a lidem shromážděným před galerií Kaplanka nebylo  moc do řeči, krátce po patnácté hodině se všechno změnilo.

Mezi ctitele výtvarnéh o umění  přišla herečka, malířka a spisovatelka Iva Hüttnerová, aby zahájila výstavu svých obrázků.
„Jsem velmi překvapena  přijetím Protivínských a velmi děkuji  návštěvníkům, že    v tom velkém vedru přišli na vernisáž výstavy," řekla hned v úvodu Iva Hüttnerová.

Sama se také pořádně zapotila, jednak vlivem hodně teplého vzduchu, ale také díky množství zvídavých otázek, které na ni v galerii Kaplanka čekaly.  Odpovídala trpělivě a velmi vtipně, jak je to právě jí vlastní.

„Například nám všem v přítomným vysvětlila  kouzlo vzniku litografických desek a  výsledky tohoto kouzla mohou návštěvníci vidět v podkroví kaplanky. Na požádání také vyprávěla několik veselých historek z natáčení. Zajímala nás zejména postava bezdomovkyně, která ke štěstí přišla v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě. Iva přiznala , že právě tuto postavu si velmi oblíbila," uvedla k setkání s umělkyní Hana Rybáková, pracovnice Infocentra Protivín.

Odpověďmi na otázky to však neskončilo. Iva potom velmi trpělivě  podepisovala obrázky, které si návštěvníci koupili a mnozí s sebou přinesli také její knihu Domácí štěstí.

„Vystavované litografie nejsou prodejné, ale v infocentru je možno zakoupit několik nezarámovaných grafik, kalendář s autorčinými něžnými olejomalbami a reprodukce obrázků," doplnila Hana Rybáková.

Iva Hüttnerová se výtvarné tvorbě věnuje více než čtyřicet let. Do současné doby měla na dvě stovky  autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ale také například ve Stockholmu nebo New Yorku. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku.

Vydala čtyři knihy:  Obrázky   z lásky, Domácí štěstí, Jak upír Uršulín o zuby a ke štěstí přišel a Za domácím štěstím.