PÍSEK
Divadlo Pod čarou
20.00 Tajemný hrad v Karpatech
Písecká Prácheňská scéna se představí na prknech Podčáry s divadelní hrou na motivy románu Julese Verna.

Divadlo Fráni Šrámka
19.30 The Backwards
Kapela vyráží na turné s novým koncertním programem, který mapuje celé období tvorby legendárních Beatles. Kromě známých a osvědčených hitů z raného období Beatlemánie, kapela ve 2. části zahraje skladby z alb Rubber Soul a Revolver. Ve 3. části diváci uslyší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a nakonec písně z období „Abbey Road".

Sladovna
10.00 (pro školy) a 16.30 (pro veřejnost)  Péťa a vlk
Zhudebněná pohádka Sergeje Prokofjeva.

Kino Portyč
17.30 a 20.00 Dvě zbraně
Držitel Oscara Denzel Washington a Mark Wahlberg stojí v čele hvězdného hereckého týmu snímku 2 Guns, napínavého akčního snímku o dvou agentech ze soupeřících státních agentur, kteří jsou přinuceni ke vzájemné spolupráci. Ta má ale jeden velký háček: ani jeden z nich o tom druhém neví, že jde o tajného vládního agenta.

Pí Local  club
Science Café
19.00 Letem chemickým světem
Přednáška a  a beseda s Vladimírem  Kožíškem, uznávaným odborníkem z akreditované chemické a mikrobiologické laboratoře. Bude mimo jiné hovořit o tom, v čem má prsty chemie, jaká je její krása, ale i její  důsledky pro život člověka.

Safari  herna dětem
15.00 Výroba masek na obličej
Lektorkou je Petra Jiravová.

MILEVSKO
Řeholní dům Premonstrátů
19.00 Latinská škola
Hostem Stanislavy Suchanové bude nově nastoupivší farář milevské farnosti p. František Míček. Dozvíte se vše o tom, jaký byl jeho život před příchodem do Milevska.