SOBOTA

PÍSEK:

Kino Portyč

17.30 a 20.00 Školní výlet

Komedie. Parta spolužáků je pozvána na pobyt do lázní. Přitom však zažívá mnoho peripetií, vtipných situací, ale i osobních dramat. Souběžně s tím můžeme sledovat příběh mladého zlodějíčka, který nastoupí do luxusního lázeňského hotelu jako kuchař a prožije tam svou první velkou lásku, když se zamiluje do krásné pokojské.

 

ZŠ Svobodná

13.00 Velikonoční jarmark

16.45 Vynášení smrtky

 

Divadlo Pod čarou

20.30 Vladimír Mišík & ETC + Ivan Hlas Band

 

Hotel U Smetáka

20.00 Kapela Bryga country

 

Pí local club

21.00 Vees

Indie rock and roll z Českých Budějovic

 

RAŽICE:

Obecní sál

14.00 Dětský maškarní bál

20.00 Country bál s kapelou Congrass

 

VRÁŽ:

Lázně Hotel Vráž

zámecká jídelna

20.00 Live Music Tropicana

Hudba k tanci a poslechu Ivo Hányš

 

MILEVSKO:

Kino Bios „eM“

17.30 a 20.00 Školní výlet

 

KOVÁŘOV :

Kino

18.00 Muži v naději

Komedie. Rudolf s úspěchem uplatňuje svou divokou teorii v každodenní praxi a to s neutuchajícím elánem, který je u čerstvého šedesátníka záviděníhodný. O to víc pak nechápe naivitu svého nesnesitelně korektního zetě Ondřeje, který pro samé svědomité plnění povinností nevnímá, jak nebezpečně se jeho žena Alice začíná nudit. Milující tatínek a kamarádský tchán Rudolf proto nabídne Ondřejovi několik prověřených rad, jak vnést do skomírajícího manželství potřebný vzruch. Koneckonců jde o rodinné štěstí jeho jediné dcery.

 

NEDĚLE

PÍSEK:

Kino Portyč

17.30 a 20.00 Školní výlet

 

Loutkové Divadélko Nitka

14.00 a 15.30 Červená Karkulka, Modrá Karkulka

 

Památník Adolfa Heyduka

16.00 Božena Němcová bojující a milující

Literární odpoledne, připravila a učinkuje Stanislava Hošková z Dobříše

 

Koncertní síň Trojice

18.00 Julia Okaji klavír, Miroslava Časarová soprán ZRUŠENO

 

KUČEŘ:

Pohostinství u Márů

14.00 Dětský karneval

 

PROTIVÍN:

Kino

18.00 Rozchod Nadera a Simin

Drama. Strhující manželské drama ze současného Iránu ukazuje, jak fatálně mohou být lidské osudy a rodinné vztahy ovlivněny společenskými předsudky a přísným právním systémem. Manželská dvojice, Nader a Simin, čelí životnímu rozhodnutí, které ovlivní nejen jejich vztah, ale především budoucnost dcery Termeh. Jedině pokud odejdou z Iránu, zajistí jí svobodný život, ale Nader odmítá opustit vážně nemocného otce. A tak Simin nezbývá, než požádat o rozvod. Jedinou zbraní matky a manželky v iránské společnosti je vyčkávat. Jenže Nader, který se má náhle sám starat o dceru i otce, selhává. Co mělo být jen zkouškou vztahu se brzy prohloubí v opravdové drama.

 

MILEVSKO:

Kino Bios „eM“

17.30 a 20.00 Čtyři slunce

Drama / Komedie. Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty.

S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela).

Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden.

 

MIROVICE:

Římskokatolická farnost

11.00 Mše svatá