PÍSEK:

Kino Portyč

15.30 Dvanáct měsíčků

Pohádka na motivy B. Němcové o hodné Marušce, zlé maceše a dvanácti kouzelných bratrech.

17.30 Pevnost

Dokumentaristka Drahomíra Vihanová natočila i několik hraných filmů, které se však obtížně prosazovaly v distribuci. Platí to rovněž o Pevnosti, natočené podle povídky Alexandra Klimenta: pojednává o měřiči vody, jehož nové působiště v zapadlém kraji je součástí přísně střeženého vojenského prostoru. Režisérka se rozhodla oživit, bohužel dosti mechanicky a neživotně, vypravěčské postupy ze 60. let (včetně užití černobílého materiálu), avšak ve zcela změněných kulturních i společenských podmínkách již nedokázala publikum oslovit.

19.00 Hobit: Neočekávaná cesta

Dobrodružný. Hobit sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky. Ačkoli cíl jejich cesty – Osamělá Hora - leží na východě, musí se nejprve dostat z jeskynního systému, kde se Bilbo ztratí a narazí na někoho, kdo mu navždy změní život, na Gluma. Tady, sám s Glumem, na břehu podzemního jezera, skromný Bilbo Pytlík objeví nejen hloubku lstivosti i odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška", jenž skýtá nečekané a užitečné možnosti. Jednoduchý, zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže ani tušit.

Kulturní dům

velký sál

16.00 Senior klub vánoční aneb Posezení s písničkou

K tanci a poslechu hraje Písecká čtyřka Josefa. Nováka . Pro všechny návštěvníky připravila restaurace KD drobné občerstvení zdarma.

Sladovna

Debatní trámy

17.00 Vánoční prodejní výstava

Vernisáž s hudební doprovodem kapely Osečanka. svou uměleckou tvorbu představí klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Osek a klienty strakonického Denního stacionáře pro mentálně postižené.

Vysoké trámy

19.00 Koncert Ondřeje Smeykala

Duchovní večerní koncert s hráčem na didgeridoo.

Středisko Naděje

15.00 Klub rukodělky

Výroba přání a jmenovek na dárky.

Mateřské centrum Kvítek

15.30 Tea bag folding

Výroba originálních vánočních přání z čajových sáčků.

10.00 Pohádková čtvrthodinka s Míšou

MILEVSKO:

Kino Bios „eM"

20.00 Anna Karenina

Drama. Anna Karenina (Keira Knightley) žije v lehce unaveném manželství s vysokým vládním úředníkem (Jude Law), s nímž má malého syna, a její pověst mezi petrohradskou smetánkou nemůže být lepší. Během cesty do Moskvy, kam jede navštívit bratra (Matthew Macfadyen), potká hraběnku Vronskou a na moskevském nástupišti se seznámí i s jejím synem (Aaron Taylor-Johnson), mladým ambiciózním důstojníkem. Letmé setkání stačí k tomu, aby mezi nimi přeskočila jiskra, která se záhy promění v požár, který ani jeden z nich nedokáže a ani nechce uhasit. Chtějí se „jen" svobodně milovat, ale carské Rusko konce 19. století je vůči podobným excesům velmi netolerantní a umí to dát patřičně najevo.

Dům kultury

velký sál

12.00 Předvánoční setkání – Svaz zdravotně postižených

Klášter

Latinská škola

19.00 Tomáš Sup

Operní pěvec, absolvent konzervatoře, nyní posluchač pěvecké katedry hudební fakulty Akademie Múzických umění Praha. Moderuje Stáňa Suchanová.

SEPEKOV:

Obecní dům

16.00 Setkání důchodců

S hudebním doprovodem pana Cihláře a malé občerstvení.

ČIMELICE:

Restaurace Na Hvížďalce

18.00 Veřejné zasedání zastupitelstva obce