PÍSEK

Letní kino

21.15 RED 2

Úspěšná komedie RED ( Retired Extremely Dangerous ) o vysloužilých agentech, kteří rozhodně nezrezivěli a umějí kousat, se vrací. Trojice Bruce Willis, John Malkovich a Helen Mirren budou mít v pokračování velmi exklusivní posily. V RED 2 si užijeme i Anthony Hopkinse nebo Catherine Zetu-Jones.

Galerie Portyč

17.00 Vernisáž III. výroční společné výstavy, kterou pořádá Prácheňská umělecká beseda. Úvodní slovo Ondřej Kryštof Kolář starosta Prácheňské umělecké besedy. Výstava potrvá do soboty 31.srpna 2013.

MILEVSKO

Dům kultury

taneční sál

10.00 až 18.00 workshop taneční skupina EFK

amfiteátr

Letní kino

20.30 Signál

Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je trochu odříznuté od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Káje (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rázem stává bitevním polem, a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní.

MIROTICE

10. Mirotické setkání loutek a hudby

K desátým narozeninám přijde pogratulovat například Zlatovláska, Hloupý Honza, Robinson, ale i Jaroslav Dušek, Anna Polívková, divadlo DNO, divadlo LokVar, Teátr Víti Marčíka, Ivan Hlas trio, Už jsme doma, Vltava a další skvělí herci, klauni, muzikanti a zpěváci.

Dnes celé odpoledne: Fokus Písek Tvořivé dílny, Toulavý autobus interativní divadelní inscenace občanského sdružení SUNCAB.

18.30 Neformální jihočeská skupina BUĎSOB (Buď soběstačný) Beseda o alternativní svobodné jihočeské měně.

20.30 Mariánská dobročinná organizace Slovo o vodě.

Jaroslav Dušek a spol. Čtyři dohody.

23.30 Tým TERRA a SUNCAB průvod k řece a přání pro vodu.