SOBOTA
PÍSEK:
Kino Portyč
17.00 The Amazing: Spider-Man
The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera (Garfield), mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, kterého v dětství opustili rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben (Sheen) a tetička May (Field). Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou (Stone) a společně proplouvají úskalími lásky, závazků a tajemství. Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů.

20.00 Méďa
Komedie. John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. S
Prácheňské muzeum
11.00 Miroslav Pechánek: „Písmo a příběh"
Vernisáž výstavy.

Sladovna
10.00, 11.00, 15.00 a 16.00 Den otevřených dveří

Divadlo Pod čarou
20.30 Láďa Tomis & Jiří Schelinger revival band
Rocková zábava.

Centrum města
Dny evropského dědictví
Den otevřených dveří památek. Je možno zhlédnout běžně nepřístupné, historicky zajímavé prostory, v některých případech i s odborným výkladem či doprovodnými akcemi.

MILEVSKO:
Kino Bios „eM"
20.00 Poslední výkřik
Krimi. V malém městečku Petrovice řádí sériový vrah a zabíjí studenty tamní střední školy. Policie pátrá po pachateli, ale nemůže najít žádnou stopu. Vše nasvědčuje tomu, že maskovaný zabiják má spadeno na Karin Tomečkovou, jejíž rodiče byli před 8 měsíci brutálně zavražděni. Vraždy začínají přibývat, stejně jako podezřelých. Policie se snaží vraha dopadnout, ale aby už nebylo pozdě. Vrah může být kdekoliv.

VRÁŽ:
Zámecká kaple
19.30 Hudba v dřevě zakletá
Bena Havlů a pětiřadý xylofon, koncert je provázen slovem.

KOVÁŘOV:
Kino
18.00 Máme papeže!
Drama. Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale muselo předcházet volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce, který se z nejasných důvodů odmítá ujmout nové funkce, proto je do Vatikánu povolán psychiatr, o tom všem inteligentní a humornou formou vypráví film Máme papeže! v režii předního italského herce, režiséra a producenta Nanni Morettiho, jenž se zde také spolupodílel na scénáři.

SMETANOVA LHOTA:
Hostinec U Chmele
20.00 Taneční pouťová zábava

MIROTICE:
Cykloakce – krajem Mikoláše Alše

KOSTELEC NAD VLTAVOU:
Obecní muzeum
Pouťové atrakce

20.00 Pouťová taneční zábava

NEDĚLE
PÍSEK:
Kino Portyč
17.30 a 20.00 Méďa
Komedie.

Koncertní síň Trojice
16.00 Malá odpolední hudba v podání členů rodiny Danešovy a jejích přátel
Koncert.

MILEVSKO:
Kino Bios „eM"
20.00 Klip
Drama. Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného
balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život.

Dům kultury
velký sál
18.00 Taneční podvečer – loučení s létem
Seniorský taneční podvečer.

VRÁŽ:
Konferenční sál
14.00 Putování časem v Písku a na Písecku
Nejstarší památky aneb Písecko v době románské a gotické. Cyklus přednášek spojený s projekcí fotografií a besedou.Přednáší Petr Ryšlavý.

PROTIVÍN:
Kino
15.00 Mupeti
Komedie. Muzikál. Rodinný. Walter, největší fanoušek Mupetů na světě, jenž je na dovolené se svými přáteli Garym (Jason Segel) a Mary (Amy Adams) z amerického městečka Smalltown, odhalí zákeřný plán ropného magnáta Texe Richmana (Chris Cooper), který se chystá srovnat se zemí Mupetí divadlo a těžit ropu, nedávno objevenou přímo pod tímto bývalým působištěm Mupetů. Aby Walter, Mary a Gary mohli zorganizovat největší televizní mupetí maraton v dějinách a pokusili se tak získat deset milionů dolarů, potřebných na záchranu divadla, musejí společně s Kermitem nejprve znovu sjednotit všechny Mupety, kteří se mezitím vydali za vlastním štěstímí.

19.00 Svatá čtveřice
Komedie. Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává.
Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu" na karibském ostrově.

MIROVICE:
Římskokatolická farnost
11.00 Mše svatá

SMETANOVA LHOTA:
Pouť

KOSTELEC NAD VLTAVOU:
Obecní muzeum
Pouťové atrakce

Kostel Nar. Panny Marie
10.45 Poutní mše svatá