Wohnout je populární česká hudební skupina, která si srdce fanoušků získala především vtipnými českými texty písní a energickým vystoupením na koncertech a festivalech. Humor je s Wohnouty nerozlučně spjat, což dokazuje i toto jejich tvrzení: „Jsme parta extrovertních introvertů, což se projevuje zejména tím, že se nenápadně snažíme bejt nápadný."

Kapela vznikla v roce 1996 v Praze a tvoří ji kytaristé – bratři Homolové, Jan a Matěj, dále bubeník Fenek Steiner a baskytarista Jiří Zemánek. Do širšího povědomí veřejnosti se dostala v roce 1998 jako předkapela při turné skupiny Lucie, Žlutý pes nebo na koncertu amerických The Offspring. V tomtéž roce kapela podepsala smlouvu u společnosti Sony Music/Bonton a 26. ledna 1999 vyšlo její první album s názvem Cundalla, které bylo pokřtěno v pražském Rock Café, a po něm se kapela vydala na své první koncertní turné. Poté následovaly desky Zlý noty na večeři (2000), Pedro se vrací (2002), Rande s panem Bendou (2004) a Nevydáno (2005), což je výběr songů, které se na řadová alba nedostaly. Na podzim roku 2006 Wohnouti vydali své páté studiové album s názvem Polib si dědu, na kterém spolupracovali členové finských Waltari. Tato deska je zajímavá tím, že nebyla natočena v klasickém nahrávacím studiu, ale v bývalém statku přestavěném na penzión. V březnu roku 2009 vyšla deska Karton Veverek a o dva roky později spatřilo světlo světa album Našim klientům, na kterém hostuje řada spřátelených muzikantů. Dosud poslední deska Laskonky a Kremrole vyšla v roce 2014. Více informací o kapele na www.wohnout.cz.

V návaznosti na letošní oslavy 20. výročí svého vzniku a vydání knihy Sladkých 20 kapela v tomto roce rozjela velké turné poprvé pouze po kulturních domech v Česku. Wohnouti nebudou chybět ani v Domě kultury Milevsko, kde vystoupí v sobotu 23. dubna v rámci akce MM Grammy – Milevsko Music Awards.