Od 20. do 22. července se  koná hudební festival Přeštěnice Open Air Music Fest. Vystoupí na něm i francouzská skupina Bloody Mary. Její frontman Petera Von Toye říká: Bude to naše první vystoupení v České republice a opravdu se na něj těšíme.

Přiznám se, že francouzská hudební scéna je pro mě docela neznámá. Co je tedy v současnosti zajímavého v hudební Francii?

Pravdou je, že ve Francii nemáme pořádné rockové a metalové zázemí. Nicméně francouzská scéna se konečně začíná probouzet a expandovat do zbytku světa. Některým francouzským kapelám se již podařilo prosadit v zahraničí- Jde například o Gojira, Dagoba nebo One Way Mirror. Naše první album se setkalo s příznivou odezvou v zahraničních médiích. V letošním roce vydáváme další desku a doufáme, že bude opět kladně přijata.

Čím se necháváte ve vaší tvorbě ovlivnit?

Různými styly. Rozhodně chceme být otevření a vyvíjet se. Naše parta je pořádný hudební mix různých hudebních přístupů basák Terry je velkým fanouškem punku a hardrocku, bubeník Micky poslouchá hardcore, soul nebo hiphop, mou krevní skupinou je klasický rock, hard rock, country, pop a blues. Samozřejmě naší další inspirací jsou filmy, knihy nebo osobní zkušenosti.

Je super, když o věcech, které za to stojí, můžeš složit píseň. A je to opravdu pak to nejupřímnější, co můžeš dát svým fanouškům. Oni to pak vrátí zpátky na stage.

Koncertovali jste s Metallicou, Airborne, Slipknot nebo Papa Roach. Jaké to jsou zkušenosti?

Byl to samozřejmě skvělý zážitek hrát na stejném festivalu jako tyto legendy. Před vystoupením jsme byli trochu pod tlakem, ale pak to všechno spadlo a my si to pořádně užili. Zvláštní poděkování bych chtěl věnovat Jacobu z Papa Roach a všem borcům od Evergrey, kteří jsou neuvěřitelně milí lidé.

V létě budete poprvé hrát v České republice. Jak se těšíš? A vůbec víš něco o naší zemi?

Ano, bude to naše první vystoupení v České republice a opravdu se na něj těšíme. Už jsme hráli v Belgii, Německu, Holandsku, Švýcarsku a Lucembursku. Musím přiznat, že o vaší zemi toho moc nevím, a tak se rád nechám překvapit. Setkání s lidmi a poznávání místních zvyků je opravdový způsob, jak se seznámit s novou zemí. Až dorazíme, budeme tedy hodně zvědaví a pro změnu se připrav na naše otázky.

Máš nějaký speciální vzkaz českým fanouškům?

Jsme velmi rádi, že zahrajeme na festivalu a představíme se tak českému publiku.