Na Rande s duchy nebo na Sex pro pokročilé mohou jít zájemci do Divadla Fráni Šrámka. Oba tituly jsou v nabídce podzimního předplatného. „Už tradičně divadlo připravilo dvě předplatitelské skupiny po pěti představeních. Přihlášky je nutné odevzdat do pátku 28. srpna," připomněla Iveta Hodoušová, hlavní dramaturgyně Centra kultury Písek.

V předplatitelské skupině „A" se divákům představí Jihočeské divadlo České Budějovice s nostalgickou a zároveň komediální hudební revuí Antonína Procházky Holka nebo kluk. Komedie Chlap na zabití Francise Vebera je doslova nabitá slovním a situačním humorem a diváci se tedy mají na co těšit. Hru v Písku uvede Pantheon Production Praha s Filipem Blažkem a Miroslavem Vladykou v hlavních rolích.

Pražské Divadlo Bez zábradlí přiveze do Písku autora oscarového Pianisty Ronalda Harwooda nazvanou Garderobiér. Režisérem a představitelem jedné z hlavních rolí je Karel Heřmánek, dále hrají mimo jiné Josef Carda, Barbora Kodetová a Dana Syslová. Ve hře Sex pro pokročilé si zahráli Jana Krausová a Karel Roden. Hra pražského Studia Dva nabízí tradiční pohled na partnerský život.

Lahůdkou v nabídce předplatitelské skupiny „A" je představení Divadla V Řeznické, které uvede hru Valerie Schulczové a Romana Olekšáka nazvanou Leni. Je to příběh jedné z nejlepších filmařek světa Leni Riefenstahlové, která se dala do služeb Třetí říše. Vilma Cibulková získala za mimořádný herecký výkon v roli Leni Cenu Thálie 2014.

V předplatitelské skupině „B" uvidí diváci v nastudování Městského divadla Kladno hru Česká kuchařka, kterou podle M. D. Rettigové napsal Šimon Caban. Představení přibližuje ne vždy jednoduchý život české vlastenky, kuchařky a spisovatelky.

Na Rande s duchem pozve Písecké Divadlo A. Dvořáka Příbram. V příběhu Neila Simona o slavné spisovatelce excelují Eva Holubová a Oldřich Vízner.

Strhující drama, inscenaci hry kanadského autora Marka Leirena Younga s názvem Shylock, uvede v Písku Divadlo Na Jezerce.
Divadlo Kalich Praha nastudovalo hru Fabrice Roger-Lacana ANi spolu, ani bez sebe, která je hereckým koncertem Jany Paulové a Davida Suchařípy. Děj hry Lutze Hübnera Úča musí pryč se odehrává v 5. třídě základní školy, kde rodiče dětí čekají na třídní učitelku a chtějí ji odvolat.