Na mimořádný hudební zážitek se mohou v sobotu 9. února těšit návštěvníci Svatotrojického kostela.    V 16 hodin zde začne  koncert souboru  Clarinet Factory, který pořádají Hudební agentury Pavly Ondřichové Trefné a Centrum kultury Písek.

Kvartet hraje ve složení   Jindřich Pavliš, Luděk Boura, Vojtěch Nýdl a Petr Valášek a svou tvorbou, hrou a improvizací  stírá hranice jazzu, crossoveru, etnických inspirací, minimalismu a elekroniky.

Od založení se kvarteto snažilo interpretovat nejrůznější žánry a experimentovat na poli klasiky, jazzu, elektronické hudby či etna. Počátky činnosti ansámblu, jenž se původně jmenoval České klarinetové kvarteto, se váží ke studiím všech čtyř hráčů na pražské AMU, tedy do první poloviny devadesátých let.

O současnosti kvarteta  říká člen souboru Jindřich Pavliš: „Nechceme být jen interprety a klarinetisty. V klasice nebo jazzu jsme interprety, v improvizacích a nových mezižánrových projektech i tvůrci. Dříve jsme hráli na klarinety a aranžovali, teď víc improvizujeme, komponujeme, hrajeme i na jiné nástroje a zpíváme. Chceme být souborem, který má co sdělit."

Kvartet si klade za cíl komunikovat napříč žánry a napříč generacemi. Při přípravě a realizaci  tematických programů spolupracují s řadou špičkových českých interpretů, jako je Jana Koubková, Lenka Dusilová, Petr Nikl, Jarda „Traband" Svoboda, Radka Fišarová a další. V současné době je jejich stálým spolupracovníkem perkusista Alan Vitouš. Chuť souboru pouštět se do netradičních věcí se například odráží v organizování každoročního červnového multimediálního happeningu v zatopeném lomu v Nečíně s hudbou, projekcemi a fireshow za účasti dalších hudebníků.

„Unikátní  je i nejnovější počin souboru, jeho hudba pro  nově otevřené Muzeum Karla Zemana na pražské Kampě, která zde zní z šestnácti kanálů," připomněla  Pavla Ondřichová Trefná.

Soubor proslul  prací s neobvyklými koncertními prostory, vizualizacem i hudbou k filmu a divadlu. V Písku Clarinet Factory představí akustickou verzi svých skladeb.

Vstupné na koncert je v předprodeji za 110 korun a na místě 140 korun. Zájemci si mohou vstupenky koupit v předprodeji  v kulturním  domě v Písku