Ve čtvrtek 6. října podepsali zástupci pěti subjektů koaliční a programovou smlouvu. Dohodu uzavřeli vítězní Jihočeši v čele se stávajícím starostou Ivanem Radostou s ODS, ANO, STAN/TOP 09 a ČSSD. Ivan Radosta neskrýval nadšení z tak silné koalice. "Jsem nesmírně rád, že se podařilo po mnoha letech sjednotit všechny strany a komunální politiky. Nečeká nás lehká doba a takhle máme velkou šanci ji zvládnout," poznamenal starosta, který hned po volbách avizoval, že bude jednat se všemi subjekty a chtít sestavit co nejsilnější spolupráci.

Jediní, kteří v koalici nebudou, jsou čtyři zastupitelé ze seskupení DOMA v Milevsku. "I s nimi jsme samozřejmě jednali a určitě jim nabídneme pozice ve výborech a komisích města," poznamenal Ivan Radosta, který by měl i následující čtyři roky pokračovat ve funkci starosty.

Ulice Na Rozhledně bude částečně uzavřena. Bude se tu opravovat chodník.
Ulice Na Rozhledně se částečně uzavře. Bude se tu opravovat chodník

Místostarostku bude dělat Markéta Honzíková (STAN+TOP 09), která byla v předešlých letech starostkou Zbelítova. Sedmičlennou radu města doplní další dva Jihočeši, a to Petr Barda a Jaroslav Kolář, ostatní křesla obsadí Ivana Stráská (ČSSD), Martin Kupec (ANO) a Ondřej Šimánek (ODS).

Volební účast v Milevsku byla 46,8 procenta, tedy o necelé procento méně než v minulých komunálních volbách. Ustavující zasedání se bude konat v pondělí 17. října od 17 hodin v milevském domě kultury.