Lídr ANO a kandidát na píseckého starostu Michal Čapek v pondělí dopoledne potvrdil, že se stranami ODS a Pro Písek našli shodu a domluvili se na spolupráci. "Čtvrtého partnera hledáme, zatím jsou ve hře všichni," poznamenal s tím, že jednání pokračují. Personální obsazení zatím komentovat nechtěl, ale lze předpokládat, že by převzal funkci starosty a jednička Pro Písek Petra Trambová by zůstala na pozici místostarostky. Kolik dalších místostarostů bude Písek mít a kdo jimi bude, se pravděpodobně ukáže brzy.

ANO, ODS a Pro Písek se zatím podle Michala Čapka shodují ve svých prioritách. "Určitá spolupráce byla už i v uplynulých čtyřech letech, takže jsme zatím nenarazili na problém. Uvidíme, až se všechno dá na papír," zmínil. Všechny tři subjekty chtějí určitě uzavřít koaliční smlouvu.

Volební štáb ANO 2011.
Písek zná nové zastupitele. Jednání o možné koalici už začala, vyhrálo ANO

Komunální volby se konaly v pátek a sobotu. Vítězem se sedmi mandáty v zastupitelstvu je hnutí ANO. Na druhém místě skončil Písek srdcem a rozumem se čtyřmi mandáty, po třech mandátech mají Pro Písek, Piráti a ODS a po dvou Hlas Písku, KDU-ČSL a Vaše Volba. Jedno křeslo v zastupitelstvu získala KSČM. Volební účast byla v Písku necelých 40 procent.