Nejčastěji se nejnebezpečnější zvířata na světě stanovují podle počtu obětí, které mají za rok na svědomí. Pokud se použije toto měřítko, pak jsou všechny tipy jako lvi, žraloci či hroši, špatné, byť samozřejmě všichni zmínění dokáží při svém útoku být velmi brutální a přivodit těžká zranění i smrt. Nejnebezpečnějším zvířetem světa je ale komár

Nepříjemně pištící hmyz svým bodnutím dokáže lidem velmi snadno způsobit velké zdravotní potíže nebo i smrt. „Uvádí se, že kvůli komárům zemře ročně až milion lidí,“ poznamenal pro seriál Deníku 100 otázek a odpovědí mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.

Štípance od komárů jsou nebezpečné tím, že při kousnutí vyhlédnuté oběti dokáže tento hmyz člověka nakazit velmi zákeřnými a smrtícími nemocemi. „Komáři přenášejí malárii, žlutou zimnici, virus zika nebo třeba horečku dengue,“ vyjmenoval Vaňáč.

close 100 otázek a odpovědí info Zdroj: Deník zoom_in 100 otázek a odpovědí Také vás trápí nějaká otázka, na kterou jste vždy chtěli znát odpověď? Pošlete nám ji na adresu 100otazek@denik.cz.

Pískající masoví vrazi

Jak uvádí server BBC Science Focus, komáři jsou dokonce zřejmě nehoršími zvířecími „masovými vrahy“ v historii. „Odhady, původně vypracované držitelem Nobelovy ceny Dr. Baruchem Blumbergem, a následně upřesněné dalšími výzkumníky, naznačují, že nemoci přenášené komáry, především malárie, mohou být zodpovědné za smrt přibližně poloviny ze zhruba 108 miliard lidí, kteří kdy žili na Zemi,“ zmiňuje web. 

Jaké zvíře je svou nebezpečností hned za komáry, je těžké stanovit. Jednotlivé žebříčky se totiž liší. Mezi nejnebezpečnější zvířata světa se každopádně podle seznamu Discover Wildlife řadí sloni, hroši, krokodýli, střevní hlísti či škorpioni, jiné seznamy dostupné na internetu sem řadí také lvy.