8. února

Borovany

V sobotu 8. února se uskuteční v Borovanech tradiční masopustní průvod. Sraz účastníků je ve 12 hodin v hospodě U rybníka. Průvod tentokrát vyjde napřed na Ovčinu a končit bude na Kopaninách.

Mirotice

V Miroticích se uskuteční v sobotu 8. 2. masopustní průvod. Tradici tu obnovili před deseti lety místní sokolové. Mají tu i vlastní sbírku masek, které si mohou zájemci po předchozí dohodě na telefonu 777 203 724 také do průvodu zapůjčit. Sraz účastníků je ve 14 hodin u sokolovny. Pak se průvod vydá na obchůzku.

 

15. ÚNORA

Skály

Součástí 35. ročníku masopustní veselice jsou vepřové hody. Začátek je v 9 hodin, o hodinu později zahájení na návsi a v 10.30 vyrazí průvod za doprovodu Prácheňské kapely. V 15.30 je na programu dětský karneval a v 19.30 maškarní bál.

Semice

Masopustní veselice startuje v poledne, kdy masky vyrazí v průvodu z Flekaček u šiškárny. Nebude chybět polní kuchyně.

Ostrovec

Sraz masek je v 11.45 před kulturním domem. Masopust začne v poledne požádáním starosty o povolení a poté vyrazí průvod obcí v doprovodu kapely. Během dne se budou oceňovat dětské masky a nejlepší maska průvodu. Večer se bude v ostroveckém kulturním domě konat maškarní diskotéka, kde se bude mimo jiné vyhlašovat nejlepší ostrovecká kobliha.

Okrsek SDH Králova Lhota

Tradiční masopustní putování po obcích okrsku SDH Králova Lhota pořádají jeho členové v sobotu 15. února. Tentokrát začínají v Letech, kde mají sraz ve 12 hodin na začátku vsi od Orlíku nad Vltavou. Odtud se vydají do Šerkova, Kožlí, Orlíku nad Vltavou, Probulova, Nevězic a Královy Lhoty, kde masopustní veselí zakončí.

 

 

22. ÚNORA

Milevsko

158. průvod, který je největší v ČR. Sraz masek je ve 12.30 u domu kultury. Průvod vyrazí ve 14 hodin. O dvě hodiny později bude masopustní rej a ve 20 hodin masopustní zábava.

Heřmaň

Sraz bude ve 12.30 před místním kulturním domem.

 

25. ÚNORA

Písek

Tradiční masopustní průvod, který pořádá ZŠ Svobodná, bude tentokrát ve staročeském duchu. Odchod je v 16 hodin od ZŠ Svobodná. Cestou bude několik zastavení, a to před Olympií, na Floriánu a na Velkém náměstí. Po průvodu bude od 17 hodin masopustní veselice v Divadle Pod čarou.

 

29. února

Sepekov

Spolek nadšenců Sepekov pořádá 11. masopustní průvod v sobotu 29. února. Sraz masek je na vlakovém nádraží v Sepekově ve 13.45 hodin. Průvod vyjde ve 14 hodin.